Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Redzikowie uroczyście zakończył projekt "Nie bądź obojętny"

oprac. Mariusz Surowiec
Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Redzikowie uroczyście zakończył projekt "Nie bądź obojętny"
Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Redzikowie uroczyście zakończył projekt "Nie bądź obojętny" Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
We wtorek, 27 czerwca, Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Redzikowie uroczyście zakończył projekt "Nie bądź obojętny", przy którym współpracował z Domem Pomocy Społecznej z Lubuczewa, Schroniskiem dla Zwierząt w Słupsku, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", Polsko-Amerykańską Fundacja Wolności oraz Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk.

Działanie "Nie bądź obojętny" polegało na współpracy słuchaczy UTW z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, wskazanie im, że mogą wpływać na realizację potrzeb zwierząt oraz skierować pomoc finansową i ciepło emocjonalne do przebywających i potrzebujących w schronisku czworonogów. Cały program służył podkreśleniu i uświadomieniu tego, że troska i pomoc zwierzętom jest ważną rolą każdego człowieka.

Szereg podjętych przez wszystkie zaangażowane strony działań pozwolił nie tylko pomóc słupskiemu schronisku, ale przede wszystkim zbliżyć do siebie ludzi pochodzących z wydawać by się mogło całkowicie różnych światów. W kilku słowach zyskali wszyscy - zwierzęta, ludzie i instytucje.

Ideą pomysł UTW z Redzikowa była współpraca z mieszkańcami DPS w Lubuczewie, która wskazałaby im, że mogą wpływać na realizację potrzeb zwierząt oraz skierować pomoc finansową i ciepło emocjonalne do przebywających i potrzebujących czworonogów w schronisku.

- Chcieliśmy uświadomić naszych przyjaciół z DPS w Lubuczewie, że troska i pomoc zwierzętom jest ważną rolą każdego człowieka. Ponadto zależało nam na integracji obu grup, zbudowaniu długofalowego zaufania, aby w przyszłości podejmować wspólnie inne działania. Dziś wiemy, że projekt „Nie bądź obojętny” będzie początkiem pięknej współpracy – mówiła Czesława Markiewicz, prezes Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Redzikowie.

W takim projekcie nikt nie mógł zostać obojętny, więc każda zaangażowana strona przygotowała coś od siebie. Słuchacze UTW oraz mieszkańcy DPS wspólnie tworzyli np. rękodzieło, które następnie sprzedawane było na kiermaszach, m.in. Dniach Mieszkańca Gminy Słupsk, a całkowity dochód przeznaczony został na rzecz słupskiego schroniska – pieniądze pomogą w bieżącym utrzymaniu i leczeniu zwierząt.

Poza tym nie mogło zabraknąć wspólnych spacerów z psami przebywającymi w schronisku. Te odbywały się w parach – mieszkaniec DPS i słuchacz GUTW, wybierali się się na spacer z poszukującym domu czworonogiem.

Finałem działania „Nie bądź obojętny” było wspólne spotkanie wszystkich uczestników projektu, połączone z wręczeniem podziękowań oraz podsumowaniem wszystkich podjętych inicjatyw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza