Grupa Sierleccy Czarni z kolejną wygraną w tym sezonie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni z kolejną wygraną w tym sezonie
Grupa Sierleccy Czarni z kolejną wygraną w tym sezonie Fot. Łukasz Capar
Słupszczanie nie zwalniają tempa. Po niedzielnym zwycięstwie w Opolu, tym razem na własnym parkiecie wygrali ze Zniczem Pruszków 73:60.

Mecz od samego początku był dość wyrównany. Słupszczanie starali się przejąć kontrolę nad meczem, ale mieli spore problemy ze skutecznością. Dobrze grał Adrian Kordalski, który nie tylko punktował, ale też sprytnymi asystami obsługiwał kolegów z drużyny. Goście jednak na każde punkty Czarnych odpowiadali celnymi rzutami i pozostawali w grze. Rzutem za trzy w ostatniej sekundzie pierwszej połowy popisał się Damian Pieloch i po dwudziestu minutach gry Czarne Pantery wygrywały 36:32.

Decydująca okazała się trzecia odsłona spotkania. Czarni zdecydowanie poprawili skuteczność, a dobra obrona napędzała szybkie kontrataki. Trzecią kwartę gospodarze wygrali 21:12, a w ostatniej części gry kontrolowali już przebieg meczu i zapisali na swoim koncie następną ligową wygraną.

Najskuteczniejszy w ekipie Czarnych okazał się Piotr Śmigielski – autor 20 punktów. Wśród pruszkowian – najwięcej oczek na swoim koncie zapisał Roman Janik – 14.

Grupa Sierleccy Czarni – Znicz Pruszków 73:60 (18:14, 18:18, 21:12, 16:16)

Czarni: Kordalski 7 (1x3), Długosz 16, Pabian 7 (1), Śmigielski 20 (1), Pieloch 13 (2), Słupiński 12, Przyborowski 3 (1), Kulikowski 5 (1)

Znicz: Suliński 6 (2), Kierlewicz 12 (3), Sobczak 6, Czosnowski 2, Janik 14 (3), Tyszka 1, Proczek 7, Pawlak 6, Szwed 6