Gryf Słupsk- Kaszubia Kościerzyna 2-2 (0-0) (zdjęcia, wideo)

Gryf Słupsk- Kaszubia Kościerzyna 2-2 (0-0)
Gryf Słupsk- Kaszubia Kościerzyna 2-2 (0-0) Fot. Archiwum
Piąty punkt w III lidze zdobyli piłkarze Gryfa Słupsk. Na stadionie przy ulicy Zielonej zremisowali z Kaszubią Kościerzyna 2:2 (0:0). Podobnie jak tydzień temu gola na wagę remisu w ostatniej minucie zdobył Artur Sarna.
Gryf Slupsk- Kaszubia Kościerzyna 2-2Gryf Slupsk- Kaszubia Kościerzyna 2-2

Gryf Słupsk- Kaszubia Kościerzyna 2-2

Na początku meczu groźniejsi byli goście. Strzał Michała Pietrzyka broni Łukasz Krymowski. Chwilę potem groźnie zrobiło się pod bramką Janusza Kafarskiego, ale niestety strzał Honorata Stróża został zablokowany. Obie drużyny zażarcie walczyły o opanowanie środka boiska (bardzo podmokłego po ostatnich opadach). Po kwadransie w sytuacji sam na sam z Krymowskim znalazł się Krzysztof Rzepa, ale słupski bramkarz znakomicie obronił. Próbował zaskoczyć strzałem tuż przy słupku Paweł Kryszałowicz, ale kościerski bramkarz nie dał się pokonać, także po dobitce Krzysztofa Biegańskiego.

W 32 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu do siatki trafił Michał Pietrzyk, ale sędzia Wiktor Wątroba gola nie uznał, gdyż strzelec był na pozycji spalonej. W 39 minucie ponownie sam na sam ze słupskim golkiperem był Rzepa i ponownie pojedynek przegrał, a dobitkę Tomasza Poźniaka wybija głową Marcin Kozłowski. Gryfici mieli dużo szczęścia, że nie schodzili na przerwę przegrywając. Niestety, po przerwie także lekką przewagę mieli goście.

Niecelnie uderzał Karol Wasielewski. W 64 minucie Kaszubia objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Poźniak, a głową z kilku metrów trafił Pietrzyk. Gra się wyraźnie zaostrzała. Piłkarze obu zespołów byli obdarowywani kartkami. Słupszczanie próbowali atakować, ale ich atak pozycyjny nie dawał efektu. Drugiego gola natomiast zdobyli goście. Z 17 metrów silnym strzałem po ziemi tuż przy słupku popisał się Adrian Wysiecki. Dopiero to podziałało na gryfitów, którzy jeszcze energiczniej zabrali się do roboty. Już po 60 sekundach do siatki strzałem w okienko trafił Artur Sarna.

Słupszczanie nabrali wiatru w żagle. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym przez Kafarskiego był Patryk Pytlak. Pewnym egekutorem okazał się Sarna, dla którego był to już czwarty gol w tym sezonie. Po tym spotkaniu Gryf opuścił ostatnie miejsce zrównując się z Orlętami Reda. Kolejny mecz słupszczanie rozegrają z sąsiadem w tabeli, Regą Trzebiatów.

Gryf Słupsk - Kaszubia Kościerzyna 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Michał Pietrzyk (64 - głową), 0:2 Adrian Wysiecki (82), 1:2 Artur Sarna (83), 2:2 Artur Sarna (90 - karny)

żółte kartki: Oleszczuk, Lenkiewicz, Siarnecki (Gryf) - Kafarski, Grzywacz, Żuk, Krysiński (Kaszubia)
Widzów: 600

Gryf: Krymowski - Siarnecki, Sarna, Bukowski, Oleszczuk (46 Bielecki), Biegański (46 Kamiński), Stróż, Piekarski (81 Dziuban), Kozłowski (65 Lenkiewicz), Kryszałowicz, Pytlak.

pozostali rezerwowi: Piechota, Świdziński, Pawluczenko

Kaszubia: Kafarski - Krysiński, Żuk, Pietrzyk (81 Gacek), Litwinko, Wojtkiewicz, Wasielewski, Wysiecki, Rzepa (67 Troka), Grzywacz, T.Poźniak (89 M.Kubsik).

pozostali rezerwowi: Literski, Klawikowski, Bistroń, Skrzecz