Gryf Słupsk - Lechia II Gdańsk. Grę przerwała burza i... ciemności (wideo)

(krab, sten)
Archiwum
W 55. minucie meczu sędzia zdecydował się, przy stanie 0:0, przerwać mecz III ligi pomiędzy Gryfem Słupsk i Lechią II Gdańsk z powodu burzy i zapadających ciemności.

ZOBACZ RELACJĘ Z MECZU GRYF SŁUPSK - LECHIA II GDAŃSK

Kibice na stadionie przy ul. Zielonej w Słupsku zobaczyli tylko pierwszą połowę (bardzo dobrą, w której dwóch szans na zdobycie gola nie wykorzystali Paweł Waleszczyk i Paweł Klimek) i dziesięć minut drugiej połowy meczu, który w 55 minucie został przerwany. Ta nietypowa sytuacja spowodowana była burzą i wielką ulewą, która nadeszła nad Słupsk. Nagle zrobiło się ciemno i nie było już możliwości wznowienia gry.

Wynik - 0:0 zostanie zweryfikowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, który zatwierdzi go jako końcowy lub zdecyduje o powtórzeniu spotkania.

Kibice pamiętali o rocznicy 22 IX 1939. W bitwie pod Kodziowcami którą stoczył szwadron 101 pułku ułanów Rezerwowej Brygady Kawalerii Wołkowysk pod dowództwem rotmistrza Narcyza Łopianowskiego. Polacy zniszczyli ponad 20 sowieckich czołgów.