Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Handlowa niedziela i przedświąteczny tydzień. Kiedy i gdzie na zakupy?

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Przed nami handlowa przedświąteczna niedziela. Zróbmy zakupy z głową, przestrzegając zakazów i zaleceń, by niepotrzebnie nie tracić nerwów i czasu. Podpowiadamy, gdzie i w jakim czasie można na nie się wybrać.

Sklepy większych i mniejszych sieci w trudnych czasach wyszły klientom naprzeciw. Nowe godziny otwarcia warto wziąć pod uwagę, by z zakupów nie wrócić z obawą o własne zdrowie.

W Słupsku sklepy sieci Lidl otwarte są od godz. 6 do 24. Sklep w Ustce jako jeden z nielicznych w Polsce jest czynny od godz. 7 do 22. Tak przynajmniej było w piątek, mimo że biuro prasowe Lidla zapewniało nas, że tabela na stronie internetowej jest aktualizowana na bieżąco, "być może wkradł się jakiś błąd", a sklep od 2 kwietnia jest czynny od godz. 6 do północy. Lepiej jednak do Lidla przy ul. Darłowskiej nie wybierać się zbyt wcześnie i zbyt późno, a godziny otwarcia sprawdzić na miejscu.

Od godz. 6 do północy zrobimy zakupy także w Biedronce w Słupsku i Ustce. Z informacji, które zamieściła sieć na swojej stronie internetowej wynika, że w naszym regionie w Kołczygłowach, Główczycach, Bytowie i Wicku sklepy Biedronki są czynne od godz. 6 do 22.

Sklepy Netto w Słupsku otwarte są od godz. 6 do 21, a w niedzielę od 8 do 20. Sklep przy ul. Małcużyńskiego we wtorek będzie czynny do 20.30. Natomiast Netto przy ul. Malinowej w każdy dzień z wyjątkiem niedzieli jest czynny od godz. 6 do 22.

W Ustce Netto czynne jest od godz. 6 do 21, a w niedzielę od 8 do 21. Natomiast ustecki Polomarket otwarty jest od 7 do 21, a w niedzielę od 9 do 20.

Szybko i z dystansem

Pamiętajmy, że we wszystkich sklepikach, sklepach i marketach obowiązuje bezwzględny zakaz robienia zakupów przez młodsze pokolenia w czasie wyznaczonym dla seniorów powyżej 65 roku życia. To godziny od 10 do 12. W tym czasie osoby młodsze nie mogą robić też zakupów dla starszych członków rodziny, czy podopiecznych. Chodzi o to, by seniorzy byli bezpieczni i nie warto dyskutować na ten temat ze sprzedawcami lub ochroną. Należy tego ściśle przestrzegać. Nie potępiamy seniorów, gdy przyjdą o innej porze, bo mają do tego prawo.

Na zakupy nie idziemy całą rodziną! Powinien je robić wyznaczony do tego domownik, najlepiej z listą sprawunków na kartce, czy w telefonie i z własną torbą lub wózkiem. Zachowujemy bezpieczną odległość, czekamy, zwykle na zewnątrz, na swoją kolej, bo sklepy wpuszczają ograniczoną liczbę klientów.

Należy pamiętać o tym, by nie przebierać w towarze gołymi rękoma. Sklep powinien zapewnić jednorazowe rękawiczki, a także żele antybakteryjne do rąk. Nie tłoczymy się przy regałach, ladach i kasach, przestrzegamy znaków stop i żółtych taśm. Nie kichamy i nie kaszlemy na innych ludzi i towary. Nie przepychamy się, nie poganiamy w kolejce, nie komentujemy cudzych dużych zakupów, bo ludzie robią je po to, by dłużej zostać w domu. Płacimy kartą. Wychodzimy ze sklepu i dopiero wtedy bezpiecznie pozbywamy się rękawiczek i znowu odkażamy ręce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza