I liga: MTS Kwidzyn - Słupia Słupsk 25:42 (11:17)

Agnieszka Łazańska-Korewo zdobyła trzy bramki dla Słupi w Kwidzynie.
Agnieszka Łazańska-Korewo zdobyła trzy bramki dla Słupi w Kwidzynie. Fot. Kamil Nagórek
W Kwidzynie wszystko zgodnie z planem. Słupia odniosła pewne i wysokie zwycięstwo różnicą siedemnastu bramek. To przepaść.

Jeśli ktoś się zastanawiał, jak duży dystans dzieli lidera od outsidera, to w sobotę otrzymał odpowiedź korzystną dla Słupska. Świadczy o tym końcowy wynik meczu MTS Kwidzyn - Słupia 25:42. Tylko w pierwszym kwadransie rywalizacji było trochę nerwowo z obu stron. Praktycznie walka odbywała się gol za gol.

Od stanu 7:7 ambitne kwidzynianki zaczęły opadać z sił i inicjatywę przejęły słupskie szczypiornistki. Grały one z rozmachem. Ich akcje były dynamiczne. Słupia narzuciła swój sposób gry. Twarda i bardzo uważna obrona oraz szybko wyprowadzane ataki spowodowały, że drużyna ze Słupska uzyskała sześciobramkową przewagę po trzydziestu minutach spotkania. Ta dominacja słupszczanek powiększała się jeszcze bardziej w drugiej połowie. Mimo ambitnej postawy kwidzynianki nie były w stanie sprostać jednemu z kandydatów do superligi. Słupia nie zwalniała tempa.

Miejscowe nie mogły znaleźć sposobu na dobrze usposobione rzutowo szczypiornistki ze Słupska. Trener słupszczanek konsekwentnie dawał szanse rezerwowym zawodniczkom. Końcówka meczu była spokojna i wszystko odbywało się pod kontrolą słupskiego zespołu, który udowodnił bezsprzecznie swoją supremację w kwidzyńskiej hali.

- Nasza gra układała się tak, jak sobie życzyłem - oznajmił Michał Zakrzewski, trener Słupi. - Pierwsza połowa była trochę słabsza. Po przerwie dobrze biegała na kontry Ania Ilska, która też świetnie radziła sobie w defensywie. W tym meczu mogliśmy przećwiczyć kilka wariantów gry. Mniej grała Aleksandra Olejarczyk, która ostatnio miała zapalenie gardła. Widać było, że młode zawodniczki z Kwidzyna muszą się jeszcze sporo uczyć, ale serca do walki nie można im odmówić.

- Jestem zadowolona tak z przebiegu meczu, jak i wyniku - stwierdziła Maja Zienkiewicz-Janikowska, najbardziej doświadczona zawodniczka słupskiego zespołu. - Nasza drużyna dobrze radziła sobie w wielu elementach gry. Gospodynie pozwalały nam na swobodne rozgrywanie kolejnych akcji.

MTS Kwidzyn - Słupia Słupsk 25:42 (11:17)

Dla słupskiej drużyny gole zdobyły: Anna Ilska - 10, Natalia Borowska - 8, Karolina Szczukowska - 7, Katarzyna Cieśla - 7, Agnieszka Łazańska-Korewo - 3, Maja Zienkiewicz-Janikowska - 3, Aleksandra Olejarczyk - 2, Aleksandra Porębska - 2. Grały jeszcze bramkarki - Iwona Łoś i Dominika Stroińska.

Pozostałe wyniki spotkań w 9. kolejce: AZS AWFiS Gdańsk - Start II Elbląg 25:29 (11:15), Sparta - AZS AWF W-wa 29:28 (15:16), AZS AWF P. - Pogoń 14:38 (7:19)

1. Słupia Słupsk 9 14 297-250
2. Pogoń Szczecin 9 14 283-222
3. Sparta Oborniki Wlkp. 9 13 284-248
4. AZS AWFiS Gdańsk 9 10 276-264
5. AZS AWF Warszawa 9 8 279-276
6. Start II Elbląg 9 7 242-241
7. AZS AWF Poznań 9 4 203-289
8. MTS Kwidzyn 9 2 247-321