III liga: Gryf Słupsk - Pogoń Barlinek 1:2 (zdjęcia), Dąb Dębno - Bytovia Bytów 2:1

Rozpaczliwa obrona bramkarza Gryfa Słupsk.
Rozpaczliwa obrona bramkarza Gryfa Słupsk. Fot. Łukasz Capar
Nie powiodło się w sobotnich grach naszym trzecioligowcom, którzy solidarnie przegrali po 1:2. Gryf u siebie z Pogonią Barlinek, a Bytovia Bytów w Dębnie z Dębem.
Mecz Gryf Slupsk - Pogon Barlinek

Mecz Gryf Słupsk - Pogoń Barlinek

Na stadionie przy ulicy Zielonej pierwszą bardzo dobrą sytuację bramkową miał Krzysztof Biegański w 27 minucie meczu, znakomicie jednak obronił Kamil Gołębiewski. Wcześniej gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie piłkarze obu drużyn starali się wzajemnie wydrzeć sobie piłkę. Chwilę po akcji Biegańskiego strzelał Paweł Kryszałowicz i mało brakowało, by do własnej bramki piłkę skierował Dariusz Suterski. Pierwszy raz w tym meczu odpowiadają goście, jednak Łukasz Krymowski radzi sobie ze strzałem Rafał Świtaja.

W 35 minucie dwójkową akcję wyprowadzili słupszczanie, ale Biegański zamiast podawać do Pawła Waleszczyka, strzelił metr nad poprzeczką. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy zza pola karnego uderzył piłkę Damian Lenkiewicz, próbował zamknąć akcję Biegański, jednak nie zdołał sięgnąć piłki. Niestety druga część meczu rozpoczęła się bardzo źle dla gryfitów. Strata piłki w środku pola i z 20 metrów strzela w długi róg Świtaj. W 59 minucie w polu karnym przewrócił się Biegański, wstał jednak nie widząc reakcji sędziego i podał do środka pola karnego. Z 6 metrów uderzył piłkę Karol Świdziński, Gołębiewski obronił, a dobitka Marcina Kozłowskiego poszybowała nad poprzeczką.

Gryfitom ciężko było stworzyć podobnie dogodną sytuację. Nie dość tego, stracili drugiego gola po strzale Przemysława Kochana, który na boisku pojawił się 20 sekund wcześniej. Odpowiedź gryfitów była natychmiastowa i po rzucie rożnym Bartłomiej Oleszczuk głową umieszcza piłkę w siatce. Choć był jeszcze kwadrans do końca nie udało się już uratować remisu. Sytuacja Gryfa w tabeli staje się coraz trudniejsza. Nie należy jednak załamywać rąk i w kolejnym meczu w Kartuzach walczyć o zwycięstwo.

Gryf Słupsk - Pogoń Barlinek 1:2 (0:0)

0:1 Rafał Świtaj (53), 0:2 Przemysław Kochan (76), 1:2 Bartłomiej Oleszczuk (78 - głową)

zółte kartki: Sarna, Bielecki, Pytlak, Oleszczuk (Gryf) - Tuński, Świtaj, Stukonis, Skórecki, Stromczyński

Gryf: Krymowski - Oleszczuk, Sarna, Bukowski, Bielecki (56 Świdziński), Lenkiewicz (67 Pytlak), Stróż, Waleszczyk, Kamiński (56 Kozłowski), Kryszałowicz, Biegański (72 Guraj).

Pogoń: Gołębiewski - Tuński, Suterski, Stromczyński, Skórecki (78 Świercz), Stukonis, Świtaj (80 Chrobot), Kubiak, Jarczyk, Husejko (76 Kochan), Barandowski (65 Malinowski).

Bez punktów wraca do Bytowa, Drutex-Bytovia. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Dąb Dębno - Bytovia Bytów 2:1 (0:1)

0:1 Jakub Gronowski (27), 1:1 Robert Dudek (69 - karny), 2:1 Roman Majchrzak (80)

czerwone kartki: ? (72, Dąb) - Tomasz Ciemniewski (60, Bytovia)

Bytovia: Oszmaniec - Szmidke, Nawrocki, Szałek, Pufelski, Rekowski, Ciemniewski, Łapigrowski, Bryndal, Gronowski, Rosiak.