III liga: Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk 1:0 (wideo, zdjęcia)

Michał Świderski
W meczu z liderem III ligi bałtyckiej w Kołobrzegu piłkarze Gryfa grali ambitnie i jak równy z równym, ale ostatecznie ulegli Kotwicy 0:1. Jedyną bramkę zdobył były gryfita Patryk Pytlak.

Zaciekłe pojedynki z tym zawodnikiem toczył Michał Michalak. Grając po raz pierwszy w pierwszym składzie spisał się bardzo dobrze. Niestety akurat w momencie strzelenia bramki przez Pytlaka na chwilę go przy nim zabrakło i po miękkiej wrzutce za obrońców w pole karne napastnik Kotwicy nie dał szans Kamilowi Gołębiewskiemu. Pytlak był najaktywniejszym zawodnikiem Kotwicy w pierwszej połowie. W jednej z akcji wygarnął mu piłkę Gołębiewski, a potem ograł Roberta Zbrzyznego, ale znów lepszy był słupski golkiper.

W 35 minucie dobrą okazję na wyrównanie po podaniu Pawła Klimka miał Patryk Straszewski, niestety uderzył jednak z 14 metrów nad poprzeczką. Technicznym uderzeniem po rozegraniu rzutu rożnego próbował też pokonać bramkarza Krzysztof Biegański. Cezary Szybka zmierzającą w okienko piłkę wybił poza pole gry. W końcówce znakomita akcja gryfitów. Po podaniu Biegańskiego pod linię końcową podbiegł Karol Świdziński i zagrał w kierunku Piotra Lisowskiego, który nie opanował jednak piłki i niebezpieczeństwo zażegnał Artur Sarna. Na początku drugiej połowy dwa razy próbował Świdziński. Najpierw nie wyszła mu próba przelobowania bramkarza, a potem jego silny strzał trafił w Marcina Dymka.

Z dystansu w rewanżu uderzał Honorat Stróż, ale słupski bramkarz nie dał się zaskoczyć. Nad poprzeczką z pierwszej piłki próbował Biegański. Po kontrze i wymianie piłki między Świdzińskim, Straszewskim i Biegańskim z przewrotki próbował Miłosz Borkowski. Obchodzący tego dnia 18 urodziny słupszczanin sprawiłby sobie piękny prezent, niestety jednak nie trafił czysto w piłkę. Tuż po tej akcji i stracie Klimka kontrę wyprowadzili kołobrzeżanie. Tomasz Rydzak trafił w słupek, a dobijający Grzegorz Skwara w plecy Zbrzyznego.

W 83 minucie przed znakomitą okazją znalazł się Biegański. Po prostopadłym podaniu znalazł się tuż przed Szybką. Trafił niestety w jego nogi. Piłka otarła się potem o słupek po strzale z dystansu Świdzińskiego. Gryfici byli w końcówce stroną zdecydowanie przeważającą. Jedną z kolejnych wrzutek w pole karne wybił Sarna, który też zablokował w polu karnym Świdzińskiego.

Kolejny mecz Gryf rozegra w Słupsku w sobotę o godz. 16.00. Rywalem będzie Koral Dębnica.

Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk 1:0 (1:0)
1:0 Patryk Pytlak (26)

Widzów: 350 (10 ze Słupska)

Kotwica: Szybka - Rudziński, Augustyniak, Sarna, Dymek, Skwara, Stróż (59 Ziętarski), Cebulski (63 Barbosa), Skórecki (70 Rydzak), Staniszewski, Pytlak (88 Żdanow).

Gryf: Gołębiewski - Snochowski, Zbrzyzny, Michalak (74 S.Schulz), Sterczewski, Straszewski (84 Sidor), Świdziński, Witucki (46 Gemza), Klimek, Lisowski (62 Borkowski), Biegański.