IV liga: Jantar - Polonia 0:3 (zdjęcia). Zwycięstwa Pomorza i Czarnych

Przy piłce Przemysław Iwański.
Przy piłce Przemysław Iwański. Łukasz Capar
Jantar/Euro Industry Ustka zagrał słaby mecz, a tym samym ułatwił zadanie gdańskiej Polonii i przegrał 0:3. Ustczanie są w głębokim kryzysie i dzierżą czerwoną latarnię.
Jantar Ustka - Polonia Gdansk 0:3

Jantar Ustka - Polonia Gdańsk 0:3

Siódma seria czwartoligowych zmagań okazała się pechowa dla ustczan. To był kolejny straszny cios dla całego usteckiego zespołu. Rywal z Gdańska był skuteczny i lepszy. Polonia pokazała, że jest młodym i dobrym zespołem, który napsuje sporo krwi wielu ekipom i jeszcze powalczy o czołową lokatę. Od początku groźniej atakowali gospodarze, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie blooku defensywnego gości.

W 13. minucie miejscowi stracili gola i załamali się. Ich ataki były anemiczne. Po objęciu prowadzenia gdański zespół kontrolował bieg wydarzeń na boisku. Przegrywający gospodarze trochę się obudzili pod koniec I polowy i dążyli do wyrównania. Niestety, tego dnia celowniki usteckich piłkarzy były ustawione fatalnie. Goście grali bardzo rozsądnie i ekonomicznie. Oni też mieli okazje do podwyższenia wyniku. Druga połowa spotkania zaczęła się katastrofalnie dla miejscowych. W 53. minucie stracili drugiego gola. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando przyjezdnych.

Gdańska drużyna nie pozwoliła gospodarzom na zbyt wiele, a do tego dołożyla znakomitą grę, dobrą skuteczność i trzeciego gola. Polonia wygrała różnicą trzech bramek i gospodarze powinni być zadowoleni, że skończylo się tylko na porażce w takim wymiarze.

- Trudno coś powiedzieć po takim katastrofalnym meczu. Jest nam wszystkim wstyd. Na takie porażki nie możemy sobie pozwolić. Do straty pierwszego gola nic nie zapowiadało takiego niekorzystnego obrotu sprawy. Mieliśmy sytuacje i nagle goście obnażyli nasze słabe punkty. Polonia pokazała bardzo widowiskowy futbol - ocenił Mirosław Zawiejski, kierownik usteckiego zespołu.

Jantar/Euro-Industry Ustka - Polonia Gdańsk 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniel Drożdżak (13), 0:2 Daniel Skowroński (głową - 53), 0:3 Adam Piątkowski (64)

Jantar/Euro-Industry: Mulawa, Badowski, Dawid Giszka, Jarowski, Maciejewski (65 Terefenko), Waś (70 Górniewicz), Pietras, Siarnecki, Lisowski - ż.k. (85 Cudziło), Michał Mytych (80 Brandt), Iwański.
W Dzierzgoniu Powiśle przegrało z Pomorzem Potęgowo 2:3. Potęgowski zespół umocnił się na prowadzeniu w IV lidze.

- Zagraliśmy dobre zawody. W grze przeciwko Powiślu nie pękliśmy. Powiśle rzuciło na szalę wszystkie umiejętności, ale nasza obrona przetrzymała napór w końcówce - ocenił Zygmunt Szewczyk, kierownik potęgowskiego zespołu.

Powiśle Dzierzgoń - Pomorze Potęgowo 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Henryk Patyk (10), 0:2 samobójcza (50), 0:3 Łukasz Stasiak (61), 1:3 Michał Gajewski (75), 2:3 Sebastian Cierlicki (85)

Pomorze: Piechota, Staszczuk, Kamil Gapski (46 Jędrzejak), Bobrowski, Burak, Kalamaszek, Mariusz Mikołajczyk (61 Formela), Solczak -ż.k, Podedworny (61 Luzak - ż.k.), Stasiak - ż.k. (87 Kamil Ulanowski), Patyk.

To był strasznie zimny prysznic. Pogoniści prowadzili 2:0 i dali sobie strzelić dwa gole. Szkoda, że lęborczanie nie wykorzystali atutu własnego boiska. Kibice odczuli niedosyt, bo ich pilkarscy pupile zawiedli. Jantar Pawłowo/Chojniczanka II był do ogrania.

Pogoń Lębork - Jantar Pawłowo/Chojniczanka II 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Artur Mańka (71), 2:0 Krzysztof Witkowski (73), 2:1 Karol Michalak (86), 2:2 Konrad Hajdamowicz (rzut wolny 90+4)

Pogoń: Kortas, Kołucki, Godlewski - ż.k., Jasiński, Żmudzki, Skórka (69 Stankiewicz), Kowalski, Witkowski - ż.k. (83 Bach), Wolszlegier, Haraszczuk (46 Mańka), Markowski (77 Smolarek II).

Z dwóch piłkarskich beniaminków IV ligi pomorskiej górą byli Czarni. Czarneńska druzyna zagrała dobrze w II połowie i zasłużenie wygrała. - Jestem zadowolony ze zwycięstwa - oznajmił Tadeusz Datta, trener Czarnych.

Czarni Czarne - GSS Pszczółki 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniel Niedzielski (42), 1:1 Paweł Mycyk (57 głową), 2:1 Łukasz Kościan (60).
Czarni: Celiński, Łagoda, Żmuda-Trzebiatowski, Grzegorz Kozanko, Zych (73 Górny), Sobczak, Wnuk-Lipiński, Mycyk - ż.k. (88 Kubala), Karol Kozanko (46 Łazor), Robert Sztuba (64 Pudzianowski), Kościan - ż.k.

Pozostałe wyniki spotkań w 7. serii: KP - Murkam 0:2 (0:1), Wierzyca - Orlęta 1:0 (1:0), Pomezania - Olimpia 0:1 (0:1:), Arka II - Wietcisa 2:0 (1:0).

1. Pomorze Potęgowo 7 19 14-7
2. Arka II Gdynia 7 16 18-3
3. Orlęta Reda 7 15 20-6
4. Polonia Gdańsk 7 15 18-4
5. Wietcisa Skarszewy 7 15 16-11
6. Olimpia Sztum 7 13 6-8
7. GSS Pszczółki 7 10 13-13
8. Pomezania Malbork 7 9 14-14