IV liga: Pomorze wygrywa. Dwa gole Stasiaka

Łukasz Stasiak zdobył w Chojnicach 2 gole.
Łukasz Stasiak zdobył w Chojnicach 2 gole. archiwum
W Chojnicach Chojniczanka II/Jantar przegrała z Pomorzem Potęgowo 1:3. Potęgowianie grali w znacznie zmienionym składzie w porównaniu z poprzednim sezonem.

W roli jokera wystąpił Łukasz Stasiak, który potwierdził swoje umiejętności strzeleckie i zdobył dwie bramki. Dobry zakup potęgowskiego zespołu, który zgłasza trzecioligowe aspiracje. Pierwsza połowa była wyrównana. W 26. minucie zawodnik gospodarzy Karol Michalak został ukarany czerwoną kartką za brutalne zagranie. To praktycznie ustawiło granie. Jeszcze do przerwy miejscowi trzymali się dzielnie.

W drugiej połowie pękli i wykorzystali to potęgowianie. Gracze Pomorza rozkręcali się dobrze i ich akcje były przemyślane i dynamiczne. Przyjezdni dominowali w linii środkowej, a także wygrywali pojedynki przed polem karnym. Przyjezdni też swobodniej operowali piłką. Miejscowi nastawili się jedynie na kontry.

- Postawiliśmy sobie zadanie, że mecz w Chojnicach z beniaminkiem musimy wygrać i dlatego całej drużynie należą się gratulacje, gdyż cel został zrealizowany - powiedział Zygmunt Szewczyk, kierownik potęgowskiego Pomorza. - To strasznie fajna sprawa, gdy udanie zaczyna się nowy sezon. Zespół jeszcze zgrywa się, ale wczoraj pokazał wiele efektownych zagrań - dodał działacz.

Chojniczanka II Chojnice - Pomorze Potęgowo 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Stasiak (57), 0:2 Marcin Staszczuk (69), 1:2 Adrian Ligienza (86), 1:3 Stasiak (88).

Pomorze: Piechota - Pluta, Bobrowski, Jędrzejak (79 Burak), Kozera, Mariusz Mikołajczyk, Solczak, Jaskólski, Damian Mikołajczyk (74 Luzak), Podedworny (51 Stasiak), Staszczuk.