MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Finałowy Dziecięcego Festiwalu Piosenki Ludowej „Mazanki 2024” w szkole muzycznej w Słupsku

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
W sobotę, 18 maja, w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego I i II stopnia w Słupsku odbył się koncert finałowy Dziecięcego Festiwalu Piosenki Ludowej „Mazaki 2024”, w którym wystąpiły utalentowane dzieci z przedszkoli oraz szkół ze Słupska i powiatu słupskiego. Publiczność wysłuchała występu najmłodszych uczestników, którzy zaśpiewali tradycyjne piosenki ludowe w pięknych strojach ludowych.
W sobotę, 18 maja, w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego I i II stopnia w Słupsku odbył się koncert finałowy Dziecięcego Festiwalu Piosenki Ludowej „Mazaki 2024”, w którym wystąpiły utalentowane dzieci z przedszkoli oraz szkół ze Słupska i powiatu słupskiego. Publiczność wysłuchała występu najmłodszych uczestników, którzy zaśpiewali tradycyjne piosenki ludowe w pięknych strojach ludowych. Łukasz Capar
W sobotę, 18 maja, w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego I i II stopnia w Słupsku odbył się koncert finałowy Dziecięcego Festiwalu Piosenki Ludowej „Mazanki 2024”, w którym wystąpiły utalentowane dzieci z przedszkoli oraz szkół ze Słupska i powiatu słupskiego. Publiczność wysłuchała występu najmłodszych uczestników, którzy zaśpiewali tradycyjne piosenki ludowe w pięknych strojach ludowych.

Koncert finałowy Dziecięcego Festiwalu Piosenki Ludowej „Mazanki 2024” był nie tylko okazją do prezentacji talentów najmłodszych przy akompaniamencie kapeli muzycznej, ale także do promocji polskiej kultury ludowej i tradycji. Dzieci pokazały że warto pielęgnować dziedzictwo naszych przodków i czerpać z niego inspiracje do tworzenia własnej sztuki.

Najmłodszym wokalistom towarzyszył zespół muzyków złożonych z nauczycieli oraz uczniów słupskiej szkoły muzycznej w składzie: Jarosław Nyc kierownik artystyczny, nauczyciel klarnetu i saksofonu, Zenon Terefenko – akordeon, Wiesław Helinski- tamburyn, Piotr Mach – skrzypce, Karol Sochaczewski – drums, Antoni Weisbrot – bęben , Rodion Salivon – klarnet, Michalina Bożek- skrzypce , Mischel Tomaszewska- skrzypce, Borys Hubiak- skrzypce, Anu Tomaszewska – grzechotki. Aranżacji wszystkich utworów dokonał Jarosław Nyc.

Występy młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Lilianna Zdolińska, Agnieszka Siepietowska i Jarosław Madejski. Po zakończeniu wszystkich występów jury ogłosiło wyniki i wręczyło nagrody najlepszym uczestnikom koncertu finałowego.

Laureaci
I miejsce

 • 1. Wiktoria Butkiewicz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przytocku;
 • 2. Lilianna Ożożek Szkoła Podstawowa w Zagórzycy
 • 3. Zofia Piniaha Szkoła podstawowa Nr 8 w Słupsku
 • 4. Urszula Trzciałkowska Przedszkole Miejskie Nr 12 „Niezapominajka „w Słupsku

II miejsca

 1. 1. Klara Weisbrot Szkoła Podstawowa we Włynkówku
 2. 2. Dominika Wieczorek Szkoła Podstawowa Nr 8 w Słupsku

III miejsce

 • 1. Alicja Trzaskuś Przedszkole ekologiczno językowe „Poziomka„ we Włynkówku
 • Wyróżnienia:
 • 1. Sebastian Olejnik Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przytocku;
 • 2. Zespół „Pszczółki” (Aleksander Drzewiecki, Antonina Kowalska, Olgierd Kuliński, Pola Wiszniewska) Przedszkole Ekologiczno-Językowe „Poziomka„ we Włynkówku;
 • 3. Zespół „Skrzaciki” (Laura Pytlak, Maja Holarecka, Klara Kozera) Przedszkole Miejskie Nr 4 promyczek w Słupsku;
 • 4. Zespół „Promyczek” (Pola Szymczyk, Daria Śmietana) Przedszkole Miejskie Nr 23 w Słupsku „Promyczek”.

Poza konkursem piosenki wykonały także uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Słupsku Anu i Misheel Tomaszewskie uczennice PSM I stopnia.

Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Słupsku i Piotr Kowalski Firma Ogólnobudowlana Baltic.
Swoją obecnością zaszczyciła zastępczyni dyrektora wydziału edukacji Sylwia Żuk. Koncert poprowadził nauczyciel szkoły muzycznej Bartosz Wiśniewski.

Dyrektor szkoły Beata Podgórna zaprosiła wszystkich na wystawę Zabawek ludowych, którą zorganizowała bibliotekarka szkoły muzycznej Katarzyna Wiśniewska. Wystawa przyniosła odwiedzających w magiczny świat dzieciństwa i tradycji ludowych. Na ekspozycji zaprezentowano bogactwo i różnorodność zabawek, które od wieków bawiły się dzieci w różnych regionach Polski. Można było zobaczyć drewniane lalki, przytulanki, tradycyjne gry i zabawki z drewna. Zabawki te nie tylko bawiły naszych przodków, ale także odzwierciedlały ich życie, wierzenia i kreatywność.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza