IV liga: Porażki Czarnych, Jantara i Pomorza. Remis Pogoni

fen
Artur Mańka (z prawej) to jeden z najlepszych piłkarzy Pogoni, który dla Lęborka zdobył bramkę z rzutu karnego na wagę cennego remisu. Fot. Ze zbioru Pogoni Lębork
W potęgowskim zespole po rezygnacji trenera Mirosława Iwana tymczasowo Pomorze poprowadził szkoleniowiec Edmund Raniszewski. To też nie dało efektu. Potęgowianie przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem u siebie z Powiślem Dzierzgoń 2:3.

Katem Pomorza okazał się Jakub Gronowski. Były gracz Druteksu- Bytovii Bytów strzelił dwa gole dla Dzierzgonia. Gospodarze byli częściej w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynikało. Zawodnicy z Potęgowa zmarnowali siedem sytuacji pod bramką Powiśla. Goście nastawili się na kontry i w tym elemencie byli wyjątkowo skuteczni. Dzierzgoński bramkarz Tadeusz Świderski popisał się wieloma udanymi interwencjami. W postawie potęgowian brakowało ognia i pasji, jaką powinna cechować się drużyna naszpikowana znanymi piłkarzami i przed sezonem zgłaszająca jeszcze niedawno trzecioligowe aspiracje. W 62. minucie potęgowski obrońca Marcin Staszczuk pożegnał się z boiskiem, bo ukarany został czerwoną kartką po dwóch żółtkach.

Pomorze Potęgowo - Powiśle Dzierzgoń 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Jakub Gronowski (34), 1:1 Damian Mikołajczyk (58), 1:2 Sebastian Zieliński (70), 1:3 Gronowski (75), 2:3 Łukasz Stasiak (78)

Pomorze: Ratajczyk, Staszczuk - 2 x ż.k., a w konsekwencji cz.k., Jędrzejak, Bobrowski, Kamil Gapski, Mariusz Mikołajczyk (50 Formela), Kaczmarek Jaskólski, Sawicki (70 Jarosiewicz), Stasiak, Damian Mikołajczyk (60 Podedworny).

W Gdańsku Polonia zgodnie z planem była lepsza od usteckiego Jantara (outsidera) i wygrała 4:2. Młodzi poloniści pokazali, że ich pozycja wicelidera nie jest przypadkowa. Od początku groźniej atakowali gospodarze. Ustczanie nastawieni byli na kontrataki. Druga połowa spotkania była podobna do trzech pierwszych kwadransów. Gdańska drużyna nie pozwoliła gościom na zbyt wiele, a do tego dołożyła znakomitą grę i dobrą skuteczność.

Polonia Gdańsk - Jantar Ustka 4:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Kamil Borkowski (13), 2:0 Adam Piątkowski (18), 2:1 Tomasz Ciemniewski (28), 3:1 Szymon Rychłowski (48), 4:1 Daniel Skowroński (66), 4:2 Szymon Gołaszewski (85)

Jantar: Więcek, Cudziło, Rzadkiewicz (14 Łukasik), Damian Kotłowski, Terefenko, Maciej Rekowski (46 Piechowski - ż.k.), Waś - ż.k., Piechowski, Budziński, Iwański (82 Gołaszewski), Ciemniewski, Piotr Jadłowski (55 Brandt).

W meczu Potok Pszczółki - Czarni Czarne zanotowano wynik 4:1. Pierwsza połowa była wyrównana. Goście nie wytrzymali trudów walki w drugiej połowie. Gospodarze to pewnie wykorzystali i udowodnili swoją wyższość. Czarneński obrońca Sylwester Żmuda-Trzebiatowski nie wykorzystał rzutu karnego w 84. minucie.

Potok Pszczółki - Czarni Czarne 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Daniel Patrzałek (16), 1:1 Łukasz Kościan (23), 2:1 Daniel Niedzielski (51), 3:1 Niedzielski (głową - 53), 4:1 Niedzielski (68)

Czarni: Kozieł, Kuzan, Żmuda-Trzebiatowski, Grzegorz Kozanko, Łukasz Zych, Dołgowski, Sobczak, Paweł Mycyk, Patryk Mycyk (53 Adrian Zych), Łacko, Kościan.

Czwarty remis zanotowała Pogoń. Tym razem podopieczni Romana Rubaja zdobyli cenny punkt w Chojnicach, gdzie gospodarze wystawili silny skład z niektórymi graczami drugoligowymi.

W szeregach lęborskiego zespołu po prawie miesięcznej przerwie na boisku pojawił się Grzegorz Gruchała, boleśnie kontuzjowany w pierwszym meczu wiosny w Potęgowiez Pomorzem. Z kolei w chojnickim składzie znaleźli się między innymi piłkarze z II ligi. Wśród nich byli Aleksandar Atanacković i Karol Gregorek. W pierwszej połowie gra była chimeryczna. Walka toczyła się w środku pola. Gospodarze i goście nie mieli klarownych sytuacji podbramkowych. Większe ożywienie nastapiło po przerwie. Błąd lęborskiej defensywy wykorzystał doświadczony Gregorek i gospodarze objęli prowadzenie w 51. minucie. Strata gola pobudziła przyjezdnych do ofensywnego działania. Pogoniści wypracowali sobie kilka sytuacji strzeleckich. Szczególnie niebezpiecznie było po stałych fragmentach gry, gdy po rzutach rożnych groźnie główkowali piłkarze z Lęborka. W 77. minucie w polu karnym sfaulowany został pogonista Łukasz Beyl. Sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny na wyrównującego gola zamienił Artur Mańka. Przez ostatnie trzynaście minut chojnicki zespół grał w dziesiątkę, gdyż czerwień (po dwóch żółtych kartkach) zobaczył Adam Stanisławski.

Chojniczanka II Chojnice - Pogoń Lębork 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Karol Gregorek (51), 1:1 Artur Mańka (rzut karny - 77)

Pogoń: Imianowski, Jasiński, B. Żmudzki, Szutenberg - ż.k., Sobczyński, Godlewski, Mańka, Witkowski (63 Gruchała), Beyl - ż.k., Basiński (79 Kołucki), Markowski.
Inne rezultaty meczów: Murkam - KP 0:2 (0:1), Orlęta - Wierzyca 3:1 (2:0), Olimpia - Pomezania 1:0 (0:0), Wietcisa - Arka II 1:0 (1:0).

1. Arka II Gdynia 23 55 71-16
2. Polonia Gdańsk 23 50 50-20
3. Wietcisa Skarszewy 23 45 45-34
4. Orlęta Reda 23 45 49-24
5. Potok Pszczółki 23 40 45-34
6. Wierzyca Pelplin 23 38 39-31
7. Powiśle Dzierzgoń 23 36 36-32
8. Pomezania Malbork 23 34 43-43