IV liga: Start Mrzezino - Polonez Bobrowniki 2:0, Koral Dębnica - Pomezania Malbork 2:2

Piłkarze Korala grali do końca o korzystny wynik.
Piłkarze Korala grali do końca o korzystny wynik. Fot. Łukasz Capar/archiwum
W Mrzezinie Start wygrał z Polonezem Bobrowniki 2:0. Krótkie krycie na całym boisku z obu stron sprawiło, że składnych akcji nie było za wiele. Goście ograniczali się do działań obronnych, ale grali ambitnie.

16. Brda Przechlewo 16 4 14-33

Niestety, nie ustrzegli się błędów pod koniec pierwszej i drugiej połowy. Wykorzystał je najlepszy snajper startowców Marek Pieper, który dwukrotnie zmusił Dominika Mikołajczaka do wyjęcia piłki z siatki. Po przerwie Polonez walczył odważniej. Na listę strzelców mógł wpisać się aktywny z przodu Tomasz Perkowski.

Start Mrzezino - Polonez Bobrowniki 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Marek Pieper (35), 2:0 M. Pieper (rzut karny - 85).

Polonez: Mikołajczak - ż.k., Reutt (88 Maciąg), Moszczyński, D. Giszka, Kamiński, Rzadkiewicz, Pietruszewski (75 Juśkiewicz), M. Staszczuk (46 Kozak), Świątczak (46 Jarmułowicz), Duda, Perkowski.

W Chojnicach potwierdziły się przedmeczowe prognozy, że broniący się przed spadkiem Koral Dębnica będzie miał nieprzyjemnego przeciwnika. Przez pierwszy kwadrans spotkanie odbywało się głównie w środkowej strefie boiska.

Potem częściej w posiadaniu piłki byli gracze Korala. Grali oni bardzo prosty futbol. W ich poczynaniach obowiązywały długie podania od obrońców do napastników. Z kolei piłkarze z Malborka byli lepsi technicznie. Wśród gospodarzy zawodów pierwszoplanowym graczem okazał się Robert Michalski. To za jego sprawą Koral uratował remis.

Koral Dębnica - Pomezania Malbork 2:2 (1:1).

Bramki: 0:1 Dudziński (karny - 14), 1:1 Michalski (głową - 24), 1:2 Owsianik (głową - 62), 2:2 R. Michalski (90+3).

Koral: Tandecki, G. Dowksza, Michalski, Cyzman (64 Adamczyk), Tarczyluk, Moś (85 Kulczyk), Szada- Borzyszkowski, P. Dowksza, Wachnik, K. Bednarek - ż.k., Bulwan.

Wyniki: Gryf - Orzeł 3:1 (1:0), Chojniczanka - Murkam 0:0, Wisła - Powiśle 1:3 (0:2), Lechia II - TKP 4:0 (1:0). Spotkanie GTS - Prime Food Brda, boisko nie nadawało się do gry.