IV liga: Zwycięstwa Gryfa Słupsk i Sparty Sycewice. Remis w meczu Anioły - Jantar

Piłkarze Gryfa Słupsk cieszyli się w szatni ze zwycięstwa
Piłkarze Gryfa Słupsk cieszyli się w szatni ze zwycięstwa Fot. Facebook Gryf Słupsk
IV liga: Duże gratulacje dla zespołu Sparty, który zdobył pierwsze punkty na wyjeździe i to od razu trzy. Bardzo dobrze spisał się również w Wejherowie słupski Gryf wygrywając 1:0. Remis w spotkaniu Aniołów Garczegorze - i Jantara Ustka.

ramka dla Gryfa w Wejherowie padła po rzucie z autu, przyjęciu piłki przez Macieja Kozakowskiego, który podał daleko na prawą stronę do Oskara Zielińskiego, który rozegrał piłkę z Tomaszem Prusaczykiem, który wbiegł w pole karne, piłka lobem przeszła na dalszy słupek i z trzech strzelił do pustej bramki Fabian Słowiński. W pierwszej połowie nie było dogodnych okazji z obu stron. W drugiej nieco zaatakowali gospodarze, ale albo strzelali niecelnie, albo dobrze interweniował pewny na przedpolu Maciej Gołojuch. Potem Tomasz Piekarski z pięciu metrów trafił w bramkarza, a po strzale Słowińskiego w 77. minucie po odbitej piłce bramkarz wybił na rzut rożny. Piłkarsko ciężko było obu zespołom konstruować akcje na ciężkim boisku, więc grano dużo górnych piłek.

W Kowalach najpierw Łukasz Skierka wykorzystał rzut karny (on też był faulowany), następnie dośrodkowanie Cudziło, strzelał głową Skierka, a dobił Kopciński. Wynik ustalił Kosiński po zagraniu Slusarza i Skierki.

W Bożympolu Wielkim w 30 minucie dośrodkowanie z lewej strony Kacpra Dawida głową na bramkę zamienił strzałem z 8 metrów Maciej Miecznikowski. W drugiej połowie uderzenie Słumińskiego z wolnego odbił Gołębiewski i Syldatk dobił z bliska.
- Mogliśmy i powinniśmy wygrać ten mecz. W drugiej połowie Kwiatkowski trafił w słupek. Slumiński i Syldatk dwukrotnie przegrali pojedynki w sytuacjach sam na sam z bramkarzem gości, który został bohaterem meczu. Nam pozostał duży niedosyt - mówił Tadeusz Wanat, trener Aniołów.

Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Fabian Słowiński (69)

Gryf W.: Wika - Panek, Małolepszy, Baranowski, Koszałka, Szymański, Leske, Kowalski, Matejek, Kwidziński, Doumbouya.

Gryf S.: M.Gołojuch - D.Więckowski, Kowtunenko, Kozakowski, Grygiel, Szymon Mytych (63 Dąbrowski), Jendruch, Piekarski (90 Majcher), Zieliński, Gregorek (63 T.Prusaczyk), Słowiński.

Anioły Garczegorze - Jantar Ustka 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Miecznikowski (30-głową), 1:1 Hubert Syldatk (75)

Anioły: Kotłowski - Bornowski (65 Syldatk), Choszcz, Drzazgowski, K.Godula (70 Sidor), Kwiatkowski (65 Katsura), Ł.Łapigrowski, Narewski, Słumiński, Staszczuk, F.Tomasiewicz.

Jantar: Gołębiewski - M,Dawid, Budzyński (70 Fedorow), Szałek, Niemkowicz, Oleszczuk, K.Dawid, Granosik, Wójcik, Książkiewicz, Miecznikowski.

GKS Kowale - Sparta Sycewice 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Skierka (33-karny), 1:1 (57), 1:2 Damian Kopciński (66), 1:3 Eryk Kosiński (81)

Sparta: Wójcik - Marciszewicz, Cudziło, Klawikowski, Krzyżanowski, Ślusarz, Bobrowski, Solczak (80 Kiełczykowski), Kopciński, Kosiński, Skierka (85 Hildebrandt).

W innych spotkaniach: Grom Nowy Staw - Wikęd Luzino 1:2, Czarni Pruszcz Gdański - Borowiak Czersk 4:2, Lechia II Gdańsk - Wierzyca Pelplin 2:2, Gedania Gdańsk - Jaguar Gdańsk 3:0, MKS Władysławowo - Chojniczanka II Chojnice 2:0.