IV liga: Zwycięstwo Pomorza, porażki Czarnych i Korala

Pomorze (niebieskie stroje) nadal jest w górnej połówce tabeli, Koral (czerwone stroje) wciąż broni się przed spadkiem. Fot. Krzysztof Tomasik
W zaległych spotkaniach IV ligi Pomorze tym razem niespodzianek nie było. Nadal jednak trudno wskazać, jaki zespół wygra zmagania, a kto spadnie.

Zaległe mecze piłkarskiej IV ligi Pomorze nie przyniosły rezultatów, które zaskoczyłyby kibiców.
Pomorze Potęgowo w Dzierzgoniu do przerwy prowadziło już 1:0, chociaż mecz był wyrównany.

Jednak tuż przed przerwą po składnej akcji i podaniu Tomasza Wólczyńskiego młody Damian Mikołajczyk zdobył pierwszego gola dla gości.

Po przerwie otworzył się worek z bramkami, na szczęście więcej zdobyli ich goście i wywieźli trzy punkty.

Powiśle Dzierzgoń - Pomorze Potęgowo 2:3 (0:1)

Bramka: 0:1 Damian Mikołajczyk (43), 1:1 Bartosz Komorowski (55), 1:2 Mikołajczyk (57), 2:2 Rafał Zielonka (63), 2:3 Damian Formela (85).

Pomorze: Skiba, Pakosz, Kozera, Kamil Gapski - ż.k. , R. Ulanowski, Gałka - ż.k., Kalamaszek - ż.k. (65 Jaskólski) , Kaczmarek - ż.k. , Wólczyński, Formela - ż.k., D. Mikołajczyk.

W Tczewie Koral miał w pierwszej połowie optyczną przewagę. W drugiej goście jednak nie wytrzymali trudów meczu, bo grali na grzaskiej murawie i w deszczowych warunkach.

Gryf 2009 Tczew - Koral Dębnica 3:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Szymon Przybytek (52), 2:0 Mateusz Kuzimski (74), 2:1 Andrzej Kierski (85), 3:1 Przybytek (87).

Koral: Babiński, Sadzik, Pawełek, Michalski, Błaszczak, Ł. Bednarek (72 Kierski), Bulwan (75 Drążek), Tarczyluk, Wachnik, Adamczyk - ż.k., Adamowicz.

W Gdańsku rezerwy Lechii miały zdecydowaną przewagę, ale bardzo dobrze bronił Jarosław Handel z Czarnych. Gola na wagę zwycięstwa zdobył wychowanek Startu Miastko.

Lechia II Gdańsk - Czarni Czarne 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Łukasz Wiśniewski (87).

Czarni: Handel, Łagoda - ż.k., Karol Kozanko - ż.k., Wnuk-Lipiński, Łazor, Wegner, Kopiszka, T. Spryszyński (79 Remieniewicz), Kościan, Sztuba, Jankiewicz.

Pozostałe rezultaty spotkań: Orlęta - Murkam 2:1, Orzeł - Wierzyca 2:2, Rodło - Wietcisa 0:1, Czarni Pruszcz - Pomezania 1:2, Olimpia - Żuławy 3:0 - mecz rozegrano 20 marca.