Jantar przegrał na inaugurację piłkarskiej wiosny

Mariusz Surowiec [email protected]
MKS Jantar Ustka przegrał w pierwszym meczu tej wiosny z Wikędem Luzino 1:4 (1:!) Mariusz Surowiec
Nie udała się inauguracja piłkarskiej wiosny drużynie prowadzonej przez Piotra Piszko. MKS Jantar Ustka przegrał pierwszy mecz rundy rewanżowej z Wikędem GOSRiT Luzino aż 1:4.

Przed meczem trudno było w którejkolwiek z drużyn upatrywać zdecydowanego lidera mimo że oba zespoły w ligowej tabeli dzieli spora różnica w zdobyczy punktowej. Zimą jednak do Luzina wrócił sponsor a wraz z nim gro zawodników którzy całkiem niedawno stanowili o jego sile. Jantar natomiast wydaje się, że w zimowej przerwie personalnie bardziej się osłabił niż wzmocnił.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. Jantar w pierwszej części gry stworzył sobie tak naprawdę jedną dogodną sytuację bramkową i od razu ją wykorzystał. Piłkę do siatki po podaniu Piechowskiego skierował Wojciech Barnik. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 10 minut. W 38 minucie do wyrównania doprowadził Wicon.

Lechia Gdańsk - MKS Jantar Ustka 7:1 (zdjęcia, wideo)

Po przerwie dominowali już tylko podopieczni trenera Piotra Klechy. Do siatki ustczan trafiali Opłatowski, ponownie Wicon i Rutkowski. Jantar grał bez pomysłu z przodu a do tego popełniał sporo błędów w defensywie. Po porażce trener usteckiej jedenastki Piotr Piszko powiedział - Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu jak ten dzisiejszy. Druga bramka wyraźnie podcięła nam skrzydła. W obronie nie mogłem wystawić Sebastiana Boszke, który w ostatnim sparingu podkręcił nieco staw skokowy i jeszcze nie chcieliśmy ryzykować. Drużyna z Luzina wyszła na ten mecz mocno skoncentrowana i agresywnie usposobiona my niestety podeszliśmy zbyt miękko. Trzeba na pewno wyciągnąć wnioski z tego co dziś zobaczyliśmy, przed nami trudne dwa wyjazdy z Wierzycą oraz KP Starogard. Tam na pewno o punkty nie będzie łatwo ale zrobimy co w naszej mocy by zdobywać kolejne oczka. To dopiero pierwszy mecz tej rundy, w tabeli mamy bezpieczną pozycję i na pewno ie będziemy składać broni.

MKS Jantar Ustka - Wikęd GOSRiT Luzino 1:4 (1:1)

1:0 - Barnik 27 min

1:1 - Wicon 38 min

1:2 - Opłatowski

1:3 - 67 Wicon

1-4 - 72 Rutkowski

MKS Jantar Ustka - Wilhelm, Cudziło (Iwański żk 66), Kozera (Wróbel 78), Łukasik żk, Oleszczuk, Granosik, Kaczmarek (Jarosiewicz żk 69), Piechowski żk, Barnik, Orynycz (Kopciński 53), Patyk

GOSRiT Luzino - Pranga, Pliński, Białobrodzki, Miszka, Dąbrowski (Zając 76), Mienik, Więcek (Bank 69), Tobiastki (Politowski 74), Wicon (Odewumi 74), Rutkowski, Opłatowski