Jantar Ustka zremisował z Druteksem-Bytovia II Bytów (zdjęcia)

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Ustczanie grający w białych strojach nie wygrali już od trzech spotkań. Wreszcie jednak zdobyli punkt remisując u siebie z rezerami Druteksu-Bytovii. Krzysztof Piotrkowski
Jantar Ustka zremisował na swoim boisku z zapleczem pierwszoligowego Druteksu-Bytovii 2:2. Gospodarze dawno nie wygrali.

Do Ustki na mecz z szukającym rozpaczliwie punktów Jantarem przyjechał rezerwowy skład Druteksu-Bytovii, bez większego wsparcia pierwszoligowców. Młodzi zawodnicy w barwach rezerw mogą więc cieszyć się, że przywieźli jeden punkt.

- Gratuluję chłopakom postawy - powiedział szkoleniowiec rezerw Druteksu-Bytovii Artur Kalinowski na stronie internetowej klubu dodając:

- To był mecz walki od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej połowie my mieliśmy więcej sytuacji i prowadziliśmy grę. Niestety, w piłce za wartość artystyczną bramek się nie przydziela. W drugiej połowie strzeliliśmy dwie ładne bramki i chyba zabrakło doświadczenia, aby wygrać. Zbyt szybko oddaliśmy inicjatywę gospodarzom. W tej części meczu bardzo dobrze spisywał się nasz młody bramkarz.

Trener gospodarzy Piotr Piszko komentował po jego zakończeniu:- Dobrze, że mecz stał na dobrym poziomie. Dostarczył sporej dawki emocji. Akcje były zmienne. W pierwszej połowie moi podopieczni zmarnowali dwie dogodne okazje. Bramek nie zdobyli Damian Kopciński i Wojciech Barnik. Mam jednak mały niedosyt, bo w przekroju całego spotkania wydawało się, że mieliśmy optyczną przewagę. Wygrywa jednak ten, kto strzela więcej goli. Nam nie udało się tego zrobić. Mam wrażenie jednak, że po ostatnich niepowodzeniach zawodnicy zaczynają odzyskiwać wigor. Widać to po sposobie ich poruszania się na boisku, myśleniu, ustawianiu i wykorzystywaniu sytuacji. Mam nadzieję, że w następnych meczach powinniśmy zdobywać punkty po zwycięstwach.

Jantar Ustka - DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 Dominik Kaczmarek (16), 1:1 Bartłomiej Chojnacki (62), 1:2 Maciej Stenka (67), 2:2 Piotr Lisowski (69). JANTAR: Wilhelm, Krystian Klawikowski (75 Bartłomiej Oleszczuk), BoszkeI, Adamiuk I, Cudziło, Kopciński (83 Michalak), Granosik, Kaczmarek, Barnik, Lisowski, Wójcik. DRUTEX-BYTOVIA II: Pupka Lipiński, Galikowski, Król, Szmidke, Hinc (79 Zimon), Formela, Okuno, Chojnacki, Rachwał (78 Sobisz), Wojach (90+2Przemysław Toporek), Stenka (90 Strzałba).