Jantar Ustka zremisował z GKS Przodkowo 1:1 (zdjęcia)

Jarosław StencelZaktualizowano
MKS Jantar Ustka zremisował z GKS Przodkowo 1:1. Bramkę dla Jantarowców strzelił w 11 minucie meczu Karol Czubak. Goście do remisu doprowadzili jeszcze przed przerwą. Łukasz Capar

Dwa punkty zdobyły cztery nasze zespoły w meczach 27. kolejki IV ligi. Porażka, wręcz klęska, kosztowała Gryfa Słupsk utratę pozycję lidera. W 13. minucie okazję miał Słowiński, potem z głowy nie trafił Szałek. Wzmocnieni ekstraklasowcami gospodarze dali popis gry.

W Ustce Jantar zmierzył się z byłym trzecioligowcem - GKS Przodkowo i jego wynik należy ocenić bardzo pozytywnie. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Karola Czubaka, który po kontrze przelobował bramkarza. Goście wyrównali po zagraniu długiej piłki w stronę pola karnego, a następnie wstrzeleniu jej w okolice 7 metra wzdłuż bramki, gdzie wyrównał Niedźwiecki. Gospodarze znów wypracowali sobie kilka znakomitych sytuacji. Około 30 metrów przebiegł Maciej Miecznikowski, ale w sytuacji sam na sam przegrał z golkiperem GKS.

- Ewidentnie również w polu karnym faulowany był Czubak, ale sędzia widział co innego i na dodatek dał mojemu zawodnikowi żółtą kartkę, przez co będzie on pauzował w następnym meczu - powiedział Mirosław Iwan, trener Jantara.

Jantar Ustka - GKS Przodkowo 1:1 (1:1)

1:0 Karol Czubak (11), 1:1 Niedźwiecki (36)

Jantar: Wójcik - Zborowski, Kaczmarek (46 Wasiuk), Oleszczuk, M.Żebrowski, Łukasik, K.Dawid, Nałęcz, Miecznikowski, Czubak, Wójcik.

Arka II Gdynia - Gryf Słupsk 5:0 (3:0)

1:0 Danielak (1 - 26 sekunda), 2:0 Banaszewski (19), 3:0 Sulewski (30), 4:0 Hołtyn (70), 5:0 Matejek (80)

Gryf: Gołębiewski - Więckowski, Szałek, Bednarczyk, Amoah, Jendruch, Szmytkiewicz (75 S.Zieliński), Słowiński, O.Zieliński, Mikołajczyk (61 Sosnówka), Stasiak.

Grom Nowy Staw - Pogoń Lębork 3:0 (2:0)

1:0 Tomasz Grabowski (21), 2:0 Grabowski (33), 3:0 Grabowski (86). Pogoń: Labuda - Stankiewicz, Kostuch, Musuła (46 Jeruć), Michor (87 Miotk), Szymański, Iwański, Węgliński (46 Atanacković), Miszkiewicz, Janowicz, Fol.

Wikęd Luzino - Bytovia II Bytów 1:1 (1:0)

1:0 (25-karny), 1:1 Hubert Syldatk (70)

Bytovia II: Ryngwelski - Leik, Burzyński, Szymanowski, Chajecki, P.Wolski, Błaszkowski, Jeżewski, Czapiewski, Kropidłowski, Syldatk.

Inne wyniki: GKS Kowale - Lechia II Gdańsk 3:2, Kaszubia Kościerzyna - GKS Kolbudy 0:1, Orkan - Gedania 0:3, Stolem - Wda 3:0, Anioły - Jaguar 20.04 g. 12.