Jednostronne derby

(suw)
IV liga - Szczecin. Rossa - Darzbór 2:7 (1:2)

W czwartoligowych derbach okręgu koszalińskiego rozegranych w sobotę w Rosnowie dojrzalszym zespołem okazał się Darzbór Szczecinek, który nadspodziewanie wysoko pokonał miejscową Rossę. Już w 5 minucie napastnik gości Grzegorz Kaszczyc, będąc sam na sam z Piotrem Kaźmierczakiem nie zmarnował okazji i to nieco zdeprymowało miejscowych. W 35 minucie, najlepszy na boisku Krzysztof Hrymowicz rozpoczał swój strzelecki festiwal po dośrodkowaniu Romana Sztuby i przyjezdni prowadzili 2:0. Na domiar złego od 40 minuty gospodarze grali w "dziesiątkę", bo czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kaszczycu otrzymał Kierzek. Niespodziewanie zdobyli oni jednak "kontaktowego" gola dwie minuty później, po zamieszaniu podbramkowym i strzale Krzysztofa Miętka. Jednak początek drugiej połowy był bardzo dobry w wykonaniu Darzboru. W 48 minucie po dwójkowej akcji Sztuba-Hrymowicz, ten drugi zakończył ja skutecznie. Natomiast Sztuba wpisał się na listę strzelców po indywidualnej akcji dwie minuty później. To odebrało chęć do gry miejscowym. Wprawdzie zdobyli oni drugą bramkę po strzale Miętka w 60 minucie, ale już minutę później druga swoją bramkę w tym spotkaniu uzyskał Sztuba. Natomiast sześć minut później trzeciego gola w tym meczu, a szóstego dla Darzboru zdobył Hrymowicz. Wynik spotkania ustalił Dariusz Bartolewski, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Hrymowiczu. Goście mogli wygrać jeszcze wyżej, ale nieco szczęścia zabrakło Jarosławowi Adamowiczowi w 72 minucie i Grzegorzowi Kwiatkowskiemu w 86 minucie. Piłka po strzale pierwszego z nich trafiła w poprzeczkę, a drugiego w słupek.

Wyniki 15. kolejki:

Ina Goleniów - Arkonia Szczecin 0:0, Gryf Kamień Pomorski - Rega Merida Trzebiatów 4:3, Orzeł Biały Wałcz - Zorza Dobrzany 0:4, Wybrzeże Rewalskie Rewal - Lech Czaplinek 1:2, Osadnik Myślibórz - Darłovia Darłowo 0:1, Pogoń Barlinek - Odra Chojna 1:1, Rossa Rosnowo - Darzbór Szczecinek 2:7, Drawa Drawsko Pomorskie - Victoria 95 Przecław 1:3, Dąb Dębno Lubuskie - Pogoń II Szczecin 2:1.

18. Rossa 15 7 6-34
Spotkanie z 1. kolejki pomiędzy Rossą Rosnowo - Lechem Czaplinek (1:1) zostało zweryfikowane na 0:3.