Jubileuszowa gala w Zespole Szkół Informatycznych

Materiał promocyjny Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji oświatowych, edukacyjnych, kulturalnych i społecznych uczestniczyli w gali z okazji 25-lecia Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Na gości wydarzenia czekały artystyczne niespodzianki. Były także podziękowania, życzenia i gratulacje.

Młodzież oraz nauczyciele ZSI przygotowali program pod tytułem „XXV Niespodzianek Artystycznych z okazji XXV-lecia ZSI”. Goście wydarzenia usłyszeli piosenki między innymi z repertuaru Marka Grechuty, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz czy Sanah. Była też wzruszająca i mądra poezja takich autorów jak m.in. Wisława Szymborska czy Leopold Staff. Na finał zobaczyć można było kilkuminutowy film, w którym nauczyciele i uczniowie mówili o tym, dlaczego ZSI to ważne miejsce w ich życiu.

Historia szkoły rozpoczęła się od jednej klasy młodzieżowej i dwóch dla dorosłych w pomieszczeniach wynajmowanych w byłej Szkole Podstawowej nr 15. Potem ZSI przeniosło się do, wciąż wynajmowanych, pomieszczeń byłych zakładów Alka. Od lat siedzibą główną jest, już własny, budynek przy ul. Koszalińskiej 9. Natomiast od niedawna młodzież artystyczna może także korzystać z nowoczesnych pracowni, które powstały przy ul. Przemysłowej 25.

Obecnie do ZSI uczęszcza około 500 uczniów. W ciągu 25 lat istnienia szkołę opuściło ponad 2000 absolwentów. Część obecnych uczniów to dzieci absolwentów szkoły z pierwszych roczników. Również wśród pracowników szkoły, w tym wśród nauczycieli, można znaleźć byłych uczniów ZSI.

- Edukacja to relacje. I na tych relacjach w szkole bardzo nam zależy – mówiła podczas gali Monika Stępnik, dyrektor ZSI. – To jest nasza szkoła, jedyna i niepowtarzalna. Zmienia się i unowocześnia. Ale to, co w niej najważniejsze, jest niezmienne. Nasza młodzież odnosi sukcesy na konkursach i olimpiadach nie tylko w regionie, ale również w kraju. Cieszymy się, że wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach znajduje potwierdzenia również w ogólnopolskich rankingach „Perspektyw”, w których od lat zdobywamy Złote Tarcze.

Dzisiaj Zespół Szkół Informatycznych to placówka, którą tworzą: Psychologiczne Liceum Ogólnokształcące, Technikum Weterynarii, Liceum Sztuk Plastycznych, Policyjne Liceum Ogólnokształcące, Oddział Przygotowania Wojskowego oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza