Judo. Sukcesy zawodników Gryfa w Bytomiu (zdjęcia)

Słupsk reprezentowało 6 zawodników z STS Gryf-3 Słupsk i po raz kolejny nie zawiedli oni swoich sympatyków i trenerów, zdobywając 2 medale . Archiwum Gryfa
W hali sportowej "Na Skarpie" w Bytomiu w sobotę ponad 280 zawodników z blisko 70 klubów wystartowało w Pucharze Polski młodzików w judo.
Judo. Zawodnicy Gryfa na zawodach w Bytomiu

W zawodach tych startowali zawodnicy z rocznika 1997-98. Są one traktowane jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski tej grupy wiekowej. Słupsk reprezentowało 6 zawodników z STS Gryf-3 Słupsk i po raz kolejny nie zawiedli oni swoich sympatyków i trenerów, zdobywając 2 medale .

W drodze na Śląsk słupska ekipa zawitała do pierwszej historycznej stolicy Polski Gniezna, zwiedzając słynną Katedrę Gnieźnieńską, która była świadkiem koronacji polskich królów.

W kategorii do 46 kg Tomasz Błoński wywalczył srebrny medal, a w wadze do 55 kg Patryk Kastner stanął na 3 stopniu podium. Tomasz Błoński w drodze do finału stoczył 4 zwycięskie walki, pokonując reprezentantów Łodzi, Włocławka, Białegostoku i Rzeszowa. Wszystkie walki zakończył przed czasem.

W finale spotkał się z reprezentantem gospodarzy Patrykiem Walczykiem. W tej walce był zdecydowanie lepszym zawodnikiem, lecz w końcówce walki wykonał atak po którym jego rywal wykonał kontratak oceniony przez sędziów najniższą notą (yuko). Mimo dużej determinacji zawodnik z Gryfa nie zdołał odrobić straty i zajął ostatecznie 2 miejsce.

Bardzo duży sukces osiągnął Patryk Kastner walczący w najliczniej obsadzonej wadze do 55 kg (walczyło 46 zawodników) zdobywając brązowy medal. Patryk, który tydzień temu na Pucharze Polski stoczył 7 walk, tym razem musiał, aż sześciokrotnie rywalizować ze swoimi przeciwnikami. W pokonanym polu pozostawił zawodników z Elbląga, 2 zawodników z Włocławka, Bytomia, Skaryszewa.

Uległ po bardzo wyrównanej walce późniejszemu zwycięzcy tej kategorii wagowej Kamilowi Muchewiczowi z Czechowic-Dziedzic. Na szczególne wyróżnienie zasłużył reprezentant Słupska w walce o medal brązowy, w której zmierzył się z zawodnikiem MKS Włocławek Dawidem Wróblem. Kastner wykonując efektowny rzut te-guruma, dosłownie wbił swojego rywala w matę i tą techniką zakończył walkę przed czasem.

Na 7 miejscu zostali sklasyfikowani Paweł Granicki (wygrał 2 walki) - 42 kg oraz Jakub Konecki (3 wygrane walki ) - 50 kg. Ich występ trener L. Kazior uznał również za udany, choć ci zawodnicy mieli realne szanse walczyć o medale.

Przez eliminacje nie przebrnęli Jakub Siedlikowski ( 50 kg) i Przemysław Błoński ( 55 kg).

W klasyfikacji medalowej chłopców słupski klub z dwoma medalami zajął wysokie 9 miejsce, na 29 klubów, które zdobył medale.

9 STS Gryf-3 Słupsk 0 1 1

Natomiast w klasyfikacji punktowej 5 na 51 sklasyfikowanych klubów.

10 UKS Górnik Konin 10.5

W czasie zawodów wyróżniono najlepszych młodzików w Polsce za rok 2011. W tej grupie znalazło się, aż 5 reprezentantów STS Gryf-3 Słupsk. Najlepszymi w swoich kategoriach wagowych okazali się: w kategorii 46 kg - Tomasz Błoński (uczeń Gimnazjum nr 4), w kategorii 50 kg - Jakub Siedlikowski (Gimnazjum 4), a w kategorii 55 kg - Patryk Kastner (Gimnazjum Redzikowo).

Na drugim miejscu w kategorii 38 kg uplasował się Maciej Młyński (Gimnazjum 3), natomiast trzeci w kategorii 50 kg był - Jakub Konecki (Gimnazjum 5). Warto nadmienić, że na 8 miejscu w kategorii 42 kg - został sklasyfikowany Paweł Granicki (Gimnazjum 5), a na 9 miejscu w kategorii 55 kg - Przemysław Błoński (Gimnazjum 2).

Szkoleniowcy Gryfa dziękują Panu Józefowi Koneckiemu oraz Maciejowi Błońskiemu za pomoc przy organizacji wyjazdu zawodników na Puchar Polski do Bytomia.

Judocy mimo że rok 2011 powoli się kończy mają przed sobą jeszcze kilka startów. Tomasz Błoński wystartuje w turnieju we Francji, reprezentacja Gryfa pojedzie na turniej na Białoruś, a w kraju judoków czekają zawody w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.