Klasa okręgowa. Porażki Czarnych Czarne i Doliny Gałąźnia Wielka na własnych boiskach

Piłkarze Czarnych Czarne (białe koszulki) przegrali z KS Gryf Słupsk, a Sokół Wyczechy (czerwone stroje) wygrał w Gałąźni Wielkiej Fot. Czarni Czarne Facebook
W spotkaniu 16. kolejki słupskiej klasy okręgowej, Czarni Czarne przegrali z KS Gryf SMS Słupsk 1:5 (0:2).

Czarni Czarne - KS Gryf SMS Słupsk 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Jakub Kazior (35), 0:2 Patryk Wólczynski (43-głową), 0:3 Mateusz Barszcz (48-karny), 0:4 Łukasz Kowalik (59), 1:4 Łukasz Jakubowski (60), 1:5 Nikodem Ciechański (68)

KS Gryf: Kaniowski (79 Ostrowski) - Gajke (75 O.Borkowski), Pawlina, Wólczynski, Olszowiec, Kozub, Kazior (63 W. Ciechański), Barszcz, Kowali (70 Grabarczyk, N.Ciechański, Panek.

Goście pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli w 23. minucie, kiedy Mateusz Barszcz kapitalnym uderzeniem z 25 metrów trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Dwie minuty później kolejną dobrą akcję przeprowadził Ilia Kozub zagrywając do Wojciecha Pawliny, który uderzył z pierwszej piłki, ale świetnie w bramce spisał się Adrian Pietras. Nad poprzeczką uderzali także Jakub Kazior oraz dwa razy Michał Olszowiec. Pierwszą bramkę gryfici zdobyli po dobrym zagraniu Nikodema Ciechańskiego do Kaziora. który przytomnie uderzył do bramki gospodarzy. Tuż przed przerwą rzut rożny idealnie bity przez Michała Olszowca trafił na głowę Patryka Wólczynskiego, który zdobył druga bramkę. Po przerwie kolejną bramkę dołożył Mateusz Barszcz z rzutu karnego po faulu na świetnie grającym Ciechańskim. W 59. minucie padła najładniejsza bramka spotkania. Ciechański zagrał do Łukasza Kowalika, który uderzył z 25 metrów. Minutę później goście stracili bramkę po rozprężeniu w defensywie. Bramkę dla Czarnych zdobył najlepszy zawodnik gospodarzy Łukasz Jakubowski. W 65. minucie powinno być już 5:1, ale z 5 metrów obok słupka uderzył Wiktor Ciechański. Trzy minuty później wynik ustalił Nikodem Ciechański po asyście od swojego brata bliźniaka Wiktora. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale brakowało precyzji pod bramką gospodarzy w końcówce meczu.

Pozostałe wyniki: Brda Przechlewo - Kaszubia Studzienice 2:0 (Michał Wąsik 50, Przemysław Gatz 2:0), Dolina Speranda Gałąźnia Wielka - Sokół Wyczechy 1:2 (Wiktor Treder - Ariel Sobczak 2 gole), Skotawia Dębnica Kaszubska - Lipniczanka Lipnica 2:1 (Bartosz Stępień, Michał Serkowski - Fabian Górski).