Klasa okręgowa: Udana inauguracja rezerw Gryfa Słupsk (zdjęcia)

Gryf II Słupsk pokonał KS Włynkówko
Gryf II Słupsk pokonał KS Włynkówko Fot. Krzysztof Piotrkowski
Rozpoczęli rozgrywki piłkarze w słupskiej klasie okręgowej. Udanie w sezon weszli zawodnicy beniaminka, rezerw Gryfa Słupsk, którzy pokonali KS Włynkówko 2:0 (1:0)

W 21. minucie słupszczanie objęli prowadzenie. Z linii pola karnego uderzył płasko przy słupku Patryk Dąbrowski po zagraniu z prawej strony od Kacpra Grygiela. Kwadrans potem prezent w polu karnym otrzymał Szymon Gołaszewski, ale strzelił w sam środek, tam, gdzie stał bramkarz rezerw Gryfa Maciej Gołojuch. Kolejną okazję miał były gryfita Bartosz Bukowski. W rewanżu nastąpiła natychmiast kontra i po strzale Dąbrowskiego bardzo dobrze zachował się golkiper zespołu gości - Kamil Więcek. Potem strzelał Marcjan Majcher i dobijał Sylwester Dzwonnik, ale wprost w bramkarza. Kolejną próbę oddał Nikita Tsykalo. Dwie minuty po przerwie znów przed szansą stanął Gołaszewski. Uderzył w stronę dalszego słupka, ale w bramkę nie trafił. Po kolejnej dobrej akcji zespołu z Włynkówka, bardzo dobrze z prawej strony dośrodkował Mateusz Świątek. Główkował z kozłem Bukowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 64. minucie z 20 metrów strzelał Dzwonnik z Gryfa, ale znów dobrze spisał się Więcek. W 84. minucie na 2:0 podwyższył Mołdawianin Władysław Rewenko. Wbiegł w pole karne i uderzył w długi róg.

Gryf II Słupsk - KS Włynkówko 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Patryk Dąbrowski (21), 2:0 Władysław Rewenko (78)

Gryf II: M.Gołojuch - Tsykalo, Wiligała, Zamaro, Zalewski, Dąbrowski, Lutkiewicz (46 Rewenko), Grygiel, Hernik, Dzwonnik (70 Stanisław Zdziech), M.Majcher.

KS Włynkówko: Więcek - Jóźwik (80 Łabicki), Abramczuk (85 M.Stańczyk), Świątek, B.Bukowski, D.Stańczyk, Kostka, Podgórny (67 Burżacki), Łopuszyński (67 Okołotowicz), Gołaszewski (80 Kulpa). (z powodu braku młodzieżowca zespół grał całe spotkanie w „10”).

W pozostałych spotkaniach: Start Miastko - Zawisza Borzytuchom 3:1 (Koniuszek 10, Spalik 27, Szuta 36 - Kmiecik 82), Czarni Czarne - Lipniczanka Lipnica 3:1 (Wnuk-Lipiński 25m, Osiński 46, Tamioła 76 - Breza 90), Skotawia Dębnica Kaszubska - Jantaria Pobłocie 3:4 (Kukliński 9, 90, Rekowski 48 - T.Kwidziński 30, D.Stencel 37, 41, A.Mielewczyk 58), Dolina Speranda Gałąźnia Wielka - KS Gryf/SMS Słupsk 2:2 (P.Kwasigroch 32, 73 - P.Panek 80, Barszcz 90), Brda Przechlewo - Piast Człuchów 0:1 (Gołuński 83), MKS Debrzno - Sokół Wyczechy 2:3 (Szawarniak 42, 66 - Sobczak 55, Gobis 86, Kościan 87), Wybrzeże Objazda - GTS Czarna Dąbrówka 5:1 (Ciesielski 5, Misztal 38, P.Cyrankowski 42, 43, 73), Myśliwiec Tuchomie - Kaszubia Studzienice 1:1 (Sobisz 15 - Dargas 19).