Klęska Gryfa Słupsk w Luzinie. Bytovia Bytów wywalczyła punkt w Gdyni

Bytovia Bytów walczyła o punkty w Gdyni
Bytovia Bytów walczyła o punkty w Gdyni fot. Bytovia Bytów Facebook
Piłka nożna. W rozegranych wczoraj spotkaniach IV ligi, punkt wywalczyła Bytovia, a wysoko przegrał Gryf.

Dobrze należy ocenić walkę podopiecznych Karola Szymleka w Gdyni. Bytovia zremisowała bezbramkowo z rezerwami drugoligowej Arki. Walka całego zespołu opłaciła się.

- Bartek bronił w niesamowitych sytuacjach. Remis przyjmujemy z pokorą i zadowoleniem. Chciałem pogratulować chłopakom ambicji. Serce zostawili na boisku. Było też trochę piłkarskiej jakości, dlatego jestem zadowolony - mówił Karol Szymlek, trener Bytovii.

Niestety, wysokiej porażki w Luzinie doznali piłkarze Gryfa.

Gospodarze praktycznie w pięć minut na początku pierwszej połowy zrealizowali swój plan. Najpierw po strzale z dystansu trafił Krystian Opłatkowski, a kolejne gole szybko dołożyli były zawodnik Arki Rafał Siemaszko oraz Jakub Górniak.

Gryfitom nie udało się wykorzystać trzech okazji sam na sam. Dwa razy Oskarowi Zielińskiemu i raz Fabianowi Słowińskiemu. Końcowy kwadrans słupszczanie grali w przewadze, bo czerwoną kartkę obejrzał Marcin Maszota.

Arka II Gdynia - Bytovia Bytów 0:0

Bytovia: Ryngwelski - Wolski, Szmidke, Wdowiak, Barra (76 Tochman), Błaszkowski (80 P.Leik), Kajdrowicz, Malich, Chojnacki (80 A.Wojach), Kropidłowski (63 S.Wirkus), Jakubek (63 Rzepiński).

Wikęd Luzino - Gryf Słupsk 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Krystian Opłatkowski (13), 2:0 Rafał Siemaszko (15), 3:0 Jakub Górniak (18)

Gryf: M.Gołojuch - D.Więckowski, T.Prusaczyk, Kozakowski, Grygiel (65 Parzych), K.Gołojuch, Piekarski, Gregorek, Zieliński, Majcher (65 Lutkiewicz), Słowiński.

W pozostałych meczach: Borowiak Czersk - GKS Kowale 0:3 (Damian Kugiel 44, Jan Przybyszewski 45, Artur Ziemblewicz 90), Lechia II Gdańsk - Grom Nowy Staw 1:1 (Krystian Okoniewski 18 - Dariusz Staniaszek 58), Czarni Pruszcz Gdański - MKS Władysławowo 0:3 (Arkadiusz Proena - 2 gole, Przemysław Srok).

Dzisiaj zagrają: Anioły Garczegorze - Jantar Ustka (17:30, Bożepole Wielkie), Pogoń Lębork - Sparta Sycewice (18).

W meczach innych lig:

Klasa okręgowa:
Czarni Czarne - Dolina Gałąźnia Wielka 4:3 (3:2)
(Paweł Krawczuk 22, Łukasz Jakubowski 35, 38, Stefan Jaworski 84 - Kacper Kołakowski 29-samobójcza, Piotr Pituch 32, Patryk Kwasigroch 74)
Kaszubia Studzienice - Start Miastko 2:1 (1:1)
(Dawid Fusiek 44, 76 - Bartłomiej Szwajczewski 20) - goście od 70. minuty grali w "10" po czerwonej kartce dla Jacka Czerwińskiego
KS Włynkówko - Sokół Wyczechy 1:2 (0:0)
(Szymon Gołaszewski 72 - Damian Kojnecki 57, Łukasz Kościan 74)
Brda Przechlewo - Gryf II Słupsk 2:0
(Gatz, BLoch)
Lipniczanka Lipnica - Zawisza Borzytuchom 3:2 (1:1)
(Bartosz Breza 37, 48, Sebastian Jeżewski 93 - Robert Kmiecik 27, 94)

Klasa A - Grupa I: Barton Barcino - Echo Biesowice 2:2, Unison Machowino - Granit Kończewo 4:0, Słupia Kobylnica - KS Damnica 1:3.

Klasa A - Grupa II: Leśnik Cewice - Chrobry Charbrowo 8:1, Victoria Dąbrówka - LKS Łebunia 3:2

Klasa B: WKS Nożyno - Granit Koczała 2:3, GKS Kołczygłowy - Kaszubia II Studzienice 0:2.