Koronawirus w Słupsku i regionie. Raport z najważniejszych informacji tygodnia

Kinga Siwiec
Do szpitala w Słupsku dotarła już część zamówionych środków ochronnych za państwowej agencji rezerw, ale potrzeby wciąż są ogromne. Wicemarszałek województwa pomorskiego apeluje o pomoc do Ministra Zdrowia. Alarmuje, że stan zapasów szpitali województwa pomorskiego jest w chwili obecnej na poziomie krytycznym. Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski zaapelował o pomoc w piśmie wysłanym 5 kwietnia do Ministra Zdrowia Szumowskiego.- Pismo wicemarszałka Byczkowskiego to efekt alarmujących raportów, które każdego dnia spływają do Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ze szpitali podległych samorządowi województwa. Z raportów wynika, że wielokrotnie deklarowane wsparcie ze strony rządu nie dotarło do pomorskich placówek medycznych wcale, bądź dotarło w ilościach minimalnych - pisze Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dodaje, że już teraz Polska znalazła się w niechlubnej czołówce państw o najwyższym odsetku zakażonego personelu medycznego w ogólnej liczbie zakażonych.- Dalsze ignorowanie potrzeb szpitali w województwie pomorskim, skutkować będzie narażeniem zdrowia i życia pacjentów oraz personelu medycznego. Jeśli odpowiednie wyposażenie nie zostanie zapewnione, nie będzie możliwe utrzymanie ciągłości pracy samorządowych podmiotów leczniczych – kończy swój apel do ministra wicemarszałek Byczkowski. W piśmie do Ministra Zdrowia czytamy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. nie otrzymał żadnych środków ochrony osobistej. Jednak od tego czasu sytuacja nieznacznie się poprawiła.Z Agencji Rezerw Materiałowych w ramach pomocy Ministerstwa Zdrowia szpital otrzymał 10 000 maseczek chirurgicznych, 50 litrów płynów do dezynfekcji i 25 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. jednak to wciąż za mało, potrzeby są ogromne.
Do szpitala w Słupsku dotarła już część zamówionych środków ochronnych za państwowej agencji rezerw, ale potrzeby wciąż są ogromne. Wicemarszałek województwa pomorskiego apeluje o pomoc do Ministra Zdrowia. Alarmuje, że stan zapasów szpitali województwa pomorskiego jest w chwili obecnej na poziomie krytycznym. Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski zaapelował o pomoc w piśmie wysłanym 5 kwietnia do Ministra Zdrowia Szumowskiego.- Pismo wicemarszałka Byczkowskiego to efekt alarmujących raportów, które każdego dnia spływają do Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ze szpitali podległych samorządowi województwa. Z raportów wynika, że wielokrotnie deklarowane wsparcie ze strony rządu nie dotarło do pomorskich placówek medycznych wcale, bądź dotarło w ilościach minimalnych - pisze Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dodaje, że już teraz Polska znalazła się w niechlubnej czołówce państw o najwyższym odsetku zakażonego personelu medycznego w ogólnej liczbie zakażonych.- Dalsze ignorowanie potrzeb szpitali w województwie pomorskim, skutkować będzie narażeniem zdrowia i życia pacjentów oraz personelu medycznego. Jeśli odpowiednie wyposażenie nie zostanie zapewnione, nie będzie możliwe utrzymanie ciągłości pracy samorządowych podmiotów leczniczych – kończy swój apel do ministra wicemarszałek Byczkowski. W piśmie do Ministra Zdrowia czytamy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. nie otrzymał żadnych środków ochrony osobistej. Jednak od tego czasu sytuacja nieznacznie się poprawiła.Z Agencji Rezerw Materiałowych w ramach pomocy Ministerstwa Zdrowia szpital otrzymał 10 000 maseczek chirurgicznych, 50 litrów płynów do dezynfekcji i 25 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. jednak to wciąż za mało, potrzeby są ogromne. Archiwum GP24
Udostępnij:
Prezentujemy najważniejsze informacje tygodnia związane z pandemią w naszym regionie. Jak wpływa na inwestycje, przedsiębiorców i życie w społeczeństwie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie