Koszykówka. Młodzi zawodnicy Czarnych Słupsk odrabiają zaległości

OPRAC.: PW
Miniony weekend obfitował w bardzo emocjonujące mecze. Młodzi zawodnicy Czarnych Słupsk ze zmiennym szczęściem.

Energa ADKONIS - GAK Gdynia 48:70

Dużo lepiej mecz rozpoczęli goście. W 15 min. prowadzili 8:32 Słupszczanie mieli chyba w pamięci porażkę z Sopotem, której doznali dzień wcześniej. Ale od tego momentu gra gospodarzy wyglądała już o wiele lepiej. Mecz się wyrównał i słupscy zawodnicy odrabiali straty. Zbliżyli się do przeciwników na 11 punktów, ale to gdynianie kontrolowali sytuację i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Porażka Energi JS Przekładnie

Bez kilku zawodników (choroby i kontuzje) udali się na mecz do Trójmiasta zawodnicy Energi JS Przekładnie. Mimo to dotrzymywali kroku rywalom i kilkukrotnie pokazali bardzo dobre zespołowe granie. Przewaga gospodarzy z każdą kwartą się nieznacznie powiększała. W czwartej kwarcie słupszczanie opadli z sił i wysoko ją przegrali 5:30. Końcowy wynik 55:103 na korzyść sopocian.

Porażka w Sopocie U12

Nie udał się wyjazd do Sopotu drużynie młodzików młodszych Energa ADKONIS . Mimo dużych chęci i wysiłku w tym spotkaniu, zawodnicy ze Słupska musieli pogodzić się z porażką. Wszystkie kwarty wygrali sopocianie, którzy przewyższali wzrostem naszych koszykarzy. Ostateczny wynik 90:47 dla gospodarzy z Sopotu.

Wygrane zespołu U-10

W dniu 7 stycznia 2024 w Słupsku rywalizację rozpoczęła najmłodsza grupa Czarnych. W kategorii U-10 M zespół Energa GEOIDA Słupsk rozegrał 2 spotkania turniejowe, odnosząc 2 zwycięstwa.

W pierwszym meczu słupska drużyna pokonała zespół LaSALLE Gdańsk 46:38, a najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Alan Rozenbajgier 16 i Adam Panek 13.

W drugim meczu doszło do "energetycznych derbów" w których Energa GEOIDA Słupsk zdecydowanie pokonała Energę GAK Gdynia 71:16. Najwięcej punktów ponownie zdobyli Alan Rozenbajgier i Adam Panek - po 17, a 16 oczek dołożył Miłosz Koniczuk.
Kolejny turniej w ramach rozgrywek ligi rookie U-10 M nasz zespół rozegra 18 lutego 2024.

Wygrana U-17

W znakomitym meczu Energi Frages Słupsk udanie pokonali Akademię Koszykówki Trefl Sopot, osiągając imponujący wynik 44-62.
Nikodem Oleksy był niekwestionowanym liderem zespołu, zdobywając imponujące 24 punkty. Jego skuteczność zarówno w rzutach z dystansu, jak i pod koszem, była kluczowym elementem sukcesu Energi Frages Słupsk. Oleksy nie tylko strzelał skutecznie, ale także z pewnością pełnił ważną rolę w organizacji ataku.