Koszykówka: SKK Kobylnica - Itago Gdynia 74:62

Koszykówka – III liga: Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki Kobylnica pokonało Itago Gdynia 74:62. www.sxc.hu
Koszykówka - III liga: Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki Kobylnica pokonało Itago Gdynia 74:62.

Dla obu zespołów był to bardzo ważny mecz, gdyż spotkali się ze sobą sąsiedzi w tabeli (SSK 5 miejsce, Itago 6). Zespół, który przegrywał, tracił praktycznie szansę walki o drugie miejsca premiowane awansem do baraży o II ligę. Spotkanie nie było ładnym widowiskiem, obie drużyny szczególnie w pierwszej połowie popełniały sporo błędów, akcje było dość chaotyczne.

Po 20 minutach SSK prowadził 33:30. Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Gospodarze uporządkowali nieco grę, a przede wszystkim zaczęli lepiej bronić. Dzięki kilku przechwytom i punktom zdobytym z kontrataków kobylniczanie odskoczyli od Itago na 15 punktów (48:33) i do końca meczu kontrolowali starcie.

Natomiast Czarni PGK Słupsk mieli grać z UKS Bryzą Eco-One Kolbudy, ale drużyna ta wycofała się nieoficjalnie z rozgrywek. Nadal jednak brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki.

Dzisiaj Czarni PGK Słupsk zagrają mecz awansem z NLO SMS PZKosz we Władysławowie.
Kolejne spotkanie SSK Kobylnica rozegra u siebie dopiero trzynastego marca o godz. 12, a przeciwnikiem będzie groźny zespół SMS Władysławowo.

SSK Kobylnica - Itago Gdynia 74:62(16:15,17:15,26:14,15:18)

Punkty dla SSK: Dariusz Cywiński 20, Artur Firgolski 12, Radosław Świdziński 11, Krzysztof Lipa 11, Damin Królikiewicz 5 (1x3), Rafał Litwiniuk 5, Michał Dyśko 5 (1x3), Mateusz Cieślak 3 (1x3), Leszek Kukliński 2.