Lekkoatletyka. Sukcesy naszych sportowców na mistrzostwach okręgu w Słupsku

Cichocka (nr 547) w tym roku może zdobyć nawet złoto mistrzostw Polski seniorów. Fot. Archiwum Taleksu Borzytuchom
Wiele medali zdobyli reprezentanci regionu słupskiego podczas lekkoatletycznych mistrzostw okręgu.

Mistrzostwa

Mistrzostwa

Mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce odbędą się od 3 do 5 lipca w Słupsku. Areną rywalizacji będzie stadion 650-lecia.

Z juniorów Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki złoto wywalczyli: Piotr Dankowski w rzucie oszczepem (63.80 m), Karolina Krauczunas w skoku w dal (5.49 m - nowy rekord życiowy), sztafeta 4x100 m - Mateusz Diak, Piotr Stępniewski, Mateusz Brzostek, Wojciech Prokop (44,50 s).

Srebro: Krystian Bondarenko w pchnięciu kulą (13.70 m), Dariusz Uzar w biegu na 400 m (51.30 s), M. Diak w biegu na 110 m przez płotki (15,82 s) i Karolina Begedza na 100 m przez płotki (17,70 s). Dwa brązowe medale zdobył M. Brzostek na 100 m (11,36 s) i na 200 m (23,65 s). Ze słupskich juniorek młodszych złoto zdobyła oszczepniczka Monika Jęchorek (37.64 m).

Osiągnięcia Jantara Ustka: juniorka Magda Kamińska zdobyła złoto w pchnięciu kulą (10.87m) i srebro w rzucie dyskiem (34.88 m). Z juniorów młodszych złoty medal zdobył Piotr Dys w biegu na 400 m (51,71 s - r.ż.), a brąz wywalczył Paweł Jasiewicz na 110 m przez płotki (15,68 s - rekord życiowy). Podopieczni Jarosława Ścigały z Taleksu Borysław Borzytuchom w grupie juniorów młodszych wywalczyli sześć medali. Złoto przypadło: Pawłowi Gumiennemu na 2000 m z przeszkodami (6.30,52 min - r.ż.), Ewie Trzebiatowskiej na 2000 m z przeszkodami (8.04,21 min - r. ż.) i Marcie Lass w biegu na 400 m przez płotki (67,40 s - r. ż.).

Ze srebra cieszyli się Zbigniew Kaszewski i Julia Serafinowska. Oboje rywalizowali na 1500 m. Kaszewski miał czas 4.07,66 min, a Serafinowska - 4.52,89 min (r.ż.). Srebro zdobył także Sebastian Treder na 2000 m z przeszkodami (6.38,82 min).
Cztery medale zdobyli reprezentanci LKB Braci Petk Lębork.

Złoto wywalczył junior Grzegorz Skocelas na 5000 m (15.18,67 min to r.ż.). Srebra zdobyły siostry Strupińskie na 1500 m. Juniorka młodsza Beata potrzebowała do tego 12.49,31 min. Juniorka Dorota miała 11.52,35 min. Jacek Przepiórka biegał na 3000 m. Wynik 9.37,32 min dał mu brąz.

Na słupskim obiekcie poza konkursem startowali starsi zawodnicy. Angelika Cichocka (Talex Borysław) miała czas 56,14 s na 400 m i 26,23 s w biegu na 200 m. Michał Bosko (SKLA) w pchnięciu kulą miał 17.42 m. Trójskoczek ze Słupska Jakub Mrozowicz skoczył 14.50 m. Uzyskał minimum na młodzieżowe mistrzostwa Polski.