Magazyn piłkarski 4-4-2. Zobacz fragmenty meczu Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk (wideo)

Marcin Kozłowski (przy piłce) tym razem nie trafił do siatki rywali.
Marcin Kozłowski (przy piłce) tym razem nie trafił do siatki rywali. Fot. Krzysztof Tomasik
Nie powiodła się wyprawa do Wejherowa piłkarzom Gryfa Słupsk. Po serii meczów bez porażki i bez straty gola, przegrali z Gryfem Wejherowo 1:3 (1:2). Zobacz magazyn piłkarski 4-4-2 z fragmentami meczu.

Gryfici mogli objąć prowadzenie już w 3 minucie. Szymon Gibczyński przedarł się lewą stroną, ale przegrał pojedynek sam na sam z Maciejem Szlagą uderzając półgórną piłkę. Chwilę potem do bramki trafił Jakub Gronowski, ale sędzia gola nie uznał odgwizdując spalonego. Potem niecelnie strzelał Dariusz Ciarczyński. Do mniej licznej niż kibice Gryfa (180 osób) grupy sympatyków Wejherowa, dołączyli kibice Gwardii Koszalin, którzy wybrali się do Wejherowa zamiast do Barlinka z uwagi na wypadek piłkarzy Gwardii. W 27 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Krzysztof Jezierski, do piłki wyskoczyło kilku zawodników, jednak żaden z nich jej nie dotknął.

Do wyrównania szybko doprowadził Łukasz Stasiak. Zastawił się w polu karnym i lobem pokonał Szlagę. Korzystny rezultat dla słupszczan nie utrzymał się jednak długo. W 37 minucie do bramki trafił Adam Wolszlegier, wykorzystując dośrodkowanie Pawła Politowskiego. Po przerwie wejherowianie dążyli do podwyższenia rezultatu. Jeszcze w 55 minucie choć zdobyli gola, sędzia ponownie go nie uznał, ale już 11 minut potem było 3:1. Z wolnego na dalszy słupek dośrodkował Jezierski i najwyżej wyskoczył Patryk Małecki. Okazję do zdobycia gola miał Łukasz Król, ale trafił w słupek w 72 minucie. Dwukrotnie indywidualnych akcji próbował Gibczyński. W 90 minucie po dynamicznym wejściu w pole karne po jego uderzeniu i odbiciu od nóg obrońcy piłka o centymetry minęła słupek trafiając w boczną siatkę.

Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Krzysztof Jezierski (27 - wolny), 1:1 Łukasz Stasiak (30), 2:1 Adam Wolszlegier (37), 3:1 Patryk Małecki (66 - głową)

żółte kartki: Felisiak, Małecki (Gryf W.); Stasiak, Gibczyński, Siarnecki
Widzów: 700 (180 gości)

Gryf W.: Szlaga - Politowski, Jezierski, Pliński, Małecki, Ł.Kozłowski (63 Król), Felisiak, Ciarczyński (90 Meler), Szymański (76 Sumionka), Wolszlegier (86 Czarnocki), Gronowski.

Gryf: Waśków - Oleszczuk (66 Michał Mytych), Sarna, Szałek, Bielecki (46 Siarnecki), Wiech (46 Pietras), Waleszczyk, Świdziński (62 Pluta), M.Kozłowski, Stasiak, Gibczyński.