red
Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w Ustce. Lubuskie Mistrzem Polski 2018 Mariusz Surowiec
W miniony weekend w Ustce odbyły się VI Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich. Gospodarzem imprezy był Urząd Marszałkowski woj. Pomorskiego oraz Ustka. Organizatorem MKS Jantar Ustka. W wielkim finale tutuł Mistrza Polski wywalczyła reprezentacja województwa lubuskiego.

Trzydniowa impreza rozpoczęła się w czwartek uroczystością losowani grup eliminacyjnych w Hotelu Jantar w Ustce. Uczestnicy w fazie pucharowej rywalizowali w 3 grupach a mecze rozgrywane były przez cały piątek. W sobotę rozegrane zostały ćwierćfinały, półfinały oraz mecze w strefie medalowej. W wielkim finale reprezentacja woj. Lubuskiego pokonała woj. Lubelskie 2:0. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęło województwo Mazowieckie, które w meczu o trzecie miejsce pokonało rep. woj. Pomorskiego. Najlepszym bramkarzem imprezy został Artur Pręgowski (Mazowieckie), najlepszym strzelcem Mateusz Bien (Lubuskie) a MVP turnieju Krzysztof Buczyński (Lubelskie).