MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież z regionu wie, co to ekologiczna energia. Blisko 3000 uczniów i uczennic z Pomorza w projekcie edukacyjnym Equinor i Polenergii

Wojciech Lesner
Opracowanie:
W zakończonej właśnie drugiej edycji projektu edukacyjnego „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie” uczestniczyło prawie 1500 uczniów i uczennic z pięciu publicznych szkół podstawowych w gminach Ustka i Redzikowo.
W zakończonej właśnie drugiej edycji projektu edukacyjnego „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie” uczestniczyło prawie 1500 uczniów i uczennic z pięciu publicznych szkół podstawowych w gminach Ustka i Redzikowo. materiały prasowe
Blisko 3000 uczniów i uczennic z 11 szkół podstawowych wzięło udział w projekcie edukacyjnym, prowadzonym przez Equinor i Polenergię w regionie słupskim. Celem akcji jest szerzenie wśród najmłodszych wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej i wynikających z niej korzyściach dla klimatu i regionu. Equinor i Polenergia realizują wspólnie trzy farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3000 MW.

W zakończonej właśnie drugiej edycji projektu edukacyjnego „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie” uczestniczyło prawie 1500 uczniów i uczennic z pięciu publicznych szkół podstawowych w gminach Ustka i Redzikowo (położonych we Wrześciu, Jezierzycach, Siemianicach, Redzikowie i Objeździe).

W pierwszej edycji, która odbyła się w listopadzie zeszłego roku, udział w projekcie wzięła podobna liczba uczniów i uczennic ze szkół w Bierkowie, Włynkówku, Zaleskich, Charnowie, Ustce i Łebie. Dzieci i młodzież mieli okazję dowiedzieć się czym jest zielona energia oraz w jaki sposób odnawialne źródła mogą zapobiec niekorzystnym zmianom klimatycznym, a także wzmocnić polskie bezpieczeństwo energetyczne.

– Młode pokolenie ma coraz większą świadomość zachodzących zmian klimatycznych i chce się przyczynić do ich zatrzymania. Wierzymy, że zmiany globalne zaczynają się lokalnie. Dlatego angażujemy się w działania w regionach, w których realizujemy nasze inwestycje. Docieramy z informacją, w jaki sposób morska energetyka wiatrowa może przyczynić się do zahamowania niekorzystnych trendów. Regularne spotkania z mieszkańcami, udział w życiu tych społeczności, ale przede wszystkim edukacja najmłodszych, stanowią doskonałą okazję do bezpośrednich rozmów, w których możemy wskazywać mocne strony morskiej energetyki wiatrowej i korzyści z zielonych rozwiązań – mówi Michał Jerzy Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Equinor w Polsce.

Na projekt edukacyjny złożył się cykl interaktywnych zajęć, dostosowany do grup wiekowych uczniów i uczennic. Wszystko po to, by w atrakcyjny i zrozumiały dla nich sposób przekazać wiedzę o odnawialnych źródłach energii, a także ich roli w transformacji energetycznej Polski. Kreatywna forma zajęć, na którą złożyły się m.in. budowa modeli turbin wiatrowych z surowców wtórnych, a także quizy i zagadki z nagrodami, została dobrze przyjęta przez uczestników. Uczniowie i uczennice starszych klas poznali ponadto nowe zawody związane z branżą OZE, które mogliby w przyszłości wykonywać. Dowiedzieli się także jakie są oczekiwania rynku pracy i pożądane kwalifikacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza