Nie chcą być niewolnikami w Niemczech (wideo)

  Nie chcą być niewolnikami w Niemczech (wideo)

  Andrzej Gurba

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  - Nie chcę być niewolnikiem Jugendamtu. Będę z Polski walczył o prawa rodzicielskie do mojej córki, o moją rodzinę - mówił we wtorek na konferencji w Bytowie 45-letni Niemiec Axel Schandorff.


  Axel Schandorff pojawił się na dzisiejszej konferencji razem z 13-letnią córką.
  Zabrakło na niej jego żony, która także przebywa w okolicy Bytowa. 13-letnia Niemka Antonia Schandorff uciekła wraz z rodzicami do Polski przed niemieckim Jugendamtem, który jest Urzędem ds. Dzieci i Młodzieży. Jugendamt w porozumieniu z sądem w styczniu tego roku zabrał dziewczynkę ze szkoły do specjalnego ośrodka.

  - Dowiedzieliśmy się o tym po fakcie - mówi Axel Schandorff. Dziewczynka spędziła w ośrodku siedem miesięcy, a jej rodzicom odebrano prawa rodzicielskie. - Nie było żadnych powodów, aby tak się stało. Usłyszeliśmy, że nasza córka opuszcza zbyt dużo lekcji. Innym powodem mógł być nieprawdziwy donos, że w naszej rodzinie jest przemoc - mówił na konferencji Schandorff. Sama Antonia opowiadała na konferencji w Bytowie, że pobyt w ośrodku wspomina jako koszmar.

  - Uciekłam z niego, kiedy tylko była okazja - mówiła 13-latka. Dzięki pomocy Wojciecha Pomorskiego, prezesa Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, udało się całej rodzinie wyjechać do Polski. Mieszkają teraz kilka kilometrów od Bytowa. - Nie możemy wrócić do Niemiec, bo zostaniemy zatrzymani, a nasza córka znowu trafi do ośrodka. Dlatego z Polski będziemy walczyć o swoje prawa - mówi Schandorff.

  Więcej o konferencji i sprawie w papierowym wydaniu Głosu Pomorza. Niebawem zamieścimy film z konferencji.  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Bytowa

  Zdjęcia z Bytowa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.