MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy komendant bytowskiej policji. Jacek Kowalski rządzi jednostką powiatową

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Na auli bytowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której, mł. insp. Jacek Kowalski przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek p.o. komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku, insp. Bogusławowi Ziembie o objęciu stanowiska komendanta powiatowego policji w Bytowie.
Na auli bytowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której, mł. insp. Jacek Kowalski przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek p.o. komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku, insp. Bogusławowi Ziembie o objęciu stanowiska komendanta powiatowego policji w Bytowie. KPP w Bytowie
Na auli bytowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której, mł. insp. Jacek Kowalski przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek p.o. komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku, insp. Bogusławowi Ziembie o objęciu stanowiska komendanta powiatowego Policji w Bytowie.

Komendant wojewódzki policji w Gdańsku insp. Bogusław Ziemba powołał mł. insp. Jacka Kowalskiego na stanowisko komendanta powiatowego policji w Bytowie, który dotychczas pełnił obowiązki szefa bytowskich funkcjonariuszy. Ceremonia wprowadzenia komendanta odbyła się w auli bytowskiej komendy w obecności m.in. przedstawicieli władz samorządowych, duchownych, kierownictwa bytowskiej jednostki i wielu zaproszonych gości.

Z- godnie z ceremoniałem, uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku p.o. komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku insp. Bogusławowi Ziembie przez dowódcę uroczystości kom. Wojciecha Błaszkowskiego, a następnie wprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Następnie po odczytaniu rozkazu nowy komendant przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska - wyjaśnia Dawid Łaszcz, oficer prasowy bytowskiej policji. - Następnie głos zabrał p.o. komendant wojewódzki policji w Gdańsku, insp. Bogusław Ziemba, który nowo mianowanemu komendantowi, życzył pomyślności w realizacji przyszłych zamierzeń i powodzenia w podejmowaniu wyzwań na nowym stanowisku. W swoim wystąpieniu mł. insp. Jacek Kowalski podziękował za zaufanie oraz powołanie na nowe stanowisko, zapewniając dalszy efektywny poziom swojej służby oraz funkcjonowania jednostki. Ponadto zachęcił przedstawicieli instytucji do szerokiej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców bytowskiego powiatu.

Młodszy inspektor Jacek Kowalski służy w policji od 1999 r. Jest absolwentem Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał pełniąc służbę jako kierownik, a następnie zastępca i naczelnik Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej w Elblągu. Następnie służył jako I zastępca komendanta powiatowego policji w Pucku oraz Pruszczu Gdańskim. Od 2022 r. objął stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Bytowie. Od 21 lutego 2024 r. pełnił obowiązki komendanta powiatowego policji w Bytowie. Podczas wieloletniej służby odznaczony brązowym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz złotą, srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Policjant”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza