MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takiej fury można im pozazdrościć. Strażacy z Tuchomia mają nowy wóz bojowy (WIDEO, ZDJĘCIA)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Nowy wóz bojowy o wartości ponad 1,3 miliona złotych trafił do strażaków ochotników w Tuchomia. Takiego samochodu mogą pozazdrościć inne jednostki.
Nowy wóz bojowy o wartości ponad 1,3 miliona złotych trafił do strażaków ochotników w Tuchomia. Takiego samochodu mogą pozazdrościć inne jednostki. Sylwia Lis
Nowy wóz bojowy o wartości ponad 1,3 miliona złotych trafił do strażaków ochotników w Tuchomia. Takiego samochodu mogą pozazdrościć inne jednostki.

Na tę chwilę strażacy z Tuchomia czekali bardzo długo. Już na początku uroczystości Damian Chamier Gliszczyński, naczelnik OSP podziękował druhnom i druhom za zaangażowanie przez 1355 dni, bo tyle czasu minęło od podjęcia się tej inicjatywy przez tuchomską straż do otrzymania pojazdu wyposażonego w zbiornik na wodę o pojemności 5 000 litrów. Olbrzymie słowa uznania zostały przekazane dla licznie zgromadzonych mieszkańców, którzy przez ten długi czas na różne sposoby wspierali zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

- Ochotnicza Straż Pożarna zawsze działa prężnie pod sztandarem z hasłem „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” w związku z czym proboszcz Franciszek Pudlewski poświęcił w asyście samochód marki scania - mówi Damian Chamier Gliszczyński, naczelnik OSP. - Następnie wójt gminy Tuchomie Jerzy Lewi Kiedrowski wręczył wspólnie z prezesem OSP Markiem Reschką klucz do nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego gospodarzowi OSP Tuchomie, a jednocześnie dysponentowi tego pojazdu Mariuszowi Juchniewiczowi. Przyjętym wieloletnim zwyczajem jest, że samochód strażacki ma swojego opiekuna. Ojcem chrzestnym tego nowego ciężkiego samochodu został druh Jerzy Twork, który jest członkiem tuchomskiej jednostki od 1966 roku.

Samochód kosztował dokładnie 1 384 980,00 złotych, zakup była możliwy dzięki wsparciu:

  • - Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 535 000,00 złotych
  • - Wojewody Pomorskiego – 100 000,00 złotych
  • - Gminy Tuchomie – 555 000,00 złotych
  • - Powiatu bytowskiego – 40 050,00 złotych
  • - Środki zebrane przez OSP Tuchomie – 154 430,00 złotych

Chcą budować Centrum Zarządzania Kryzysowego

Pod koniec uroczystości Marek Reschke prezes OSP złożył na ręce Jerzego Lewi Kiedrowskiego list intencyjny z apelem o powołanie społecznego komitetu na rzecz budowy Centrum Zarządzania Kryzysowego gminy Tuchomie, w skład którego mogłyby wejść podmioty związane z ratownictwem i porządkiem publicznym, czyli Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Posterunek Policji w Tuchomiu, a z uwagi na rozwój obrony cywilnej, powinien się tam znaleźć magazyn obrony cywilnej, sala zarządzania kryzysowego oraz schron.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza