MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Opublikowano oświadczenia majątkowe posłów za rok 2023. Ile zarobili parlamentarzyści z Pomorza?

OPRAC.:
Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Poseł posiada 160 tys. zł oszczędności, dom o powierzchni 208 m2, we współwłasności małżeńskiej, o wartości 750 tys. zł oraz mieszkanie o powierzchni 56 m2 i o wartości 500 tys. zł. Posiada trzy działki, dwie z nich we współwłasności oraz lokal mieszkalny. Jedną z działek we współwłasności wycenia na 150 tys. zł, w drugiej ma 50 proc. udziałów i wycenia ja na 550 tys. zł, w trzeciej, która stanowi majątek osobisty, również ma 50 proc. udziałów i wycenia ją na 90 tys. zł. Dodatkowo posiada 80 proc. udziałów w lokalu mieszkalnym w zabudowie szeregowej, wycenia je na 500 tys. zł. Z tytułu wynajmu nieruchomości zarobiła 13 tys. zł. Z uposażenia poselskiego otrzymała 153 tys. zł oraz 45 tys. diety. Spłaca trzy kredyty hipoteczne, do spłaty pozostało odpowiednio: ok 32 tys. franków szwajcarskich, 13 tys. euro oraz 54 tys. euro.
Poseł posiada 160 tys. zł oszczędności, dom o powierzchni 208 m2, we współwłasności małżeńskiej, o wartości 750 tys. zł oraz mieszkanie o powierzchni 56 m2 i o wartości 500 tys. zł. Posiada trzy działki, dwie z nich we współwłasności oraz lokal mieszkalny. Jedną z działek we współwłasności wycenia na 150 tys. zł, w drugiej ma 50 proc. udziałów i wycenia ja na 550 tys. zł, w trzeciej, która stanowi majątek osobisty, również ma 50 proc. udziałów i wycenia ją na 90 tys. zł. Dodatkowo posiada 80 proc. udziałów w lokalu mieszkalnym w zabudowie szeregowej, wycenia je na 500 tys. zł. Z tytułu wynajmu nieruchomości zarobiła 13 tys. zł. Z uposażenia poselskiego otrzymała 153 tys. zł oraz 45 tys. diety. Spłaca trzy kredyty hipoteczne, do spłaty pozostało odpowiednio: ok 32 tys. franków szwajcarskich, 13 tys. euro oraz 54 tys. euro. Adam Jankowski
Na stronach Sejmu opublikowano nowe oświadczenia majątkowe parlamentarzystów. Jakimi majątkami mogą pochwalić się posłowie z Pomorza? Sprawdziliśmy!

Oto najnowsze oświadczenia majątkowe pomorskich posłów

Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe wszystkich posłów i posłanek z Pomorza, którzy zostali wybrani do reprezentowania mieszkańców w Sejmie. Przypomnijmy, że złożenie oświadczenia o stanie majątku własnego w przypadku wyboru na posła jest wymagane przepisami. Wszystkie oświadczenia są jawne i dostępne na stronie internetowej Sejmu.

Jakim majątkiem dysponują posłowie z Pomorza? Kto spłaca kredyty, kto nie ma żadnych oszczędności, a kto wręcz przeciwnie? Który z pomorskich parlamentarzystów jest w posiadaniu łodzi żaglowej? Kto jest najbogatszy? Jakimi samochodami jeżdżą? Oświadczenia majątkowe prezentują stan na koniec 2023 roku.

Sprawdźcie w naszej galerii!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Opublikowano oświadczenia majątkowe posłów za rok 2023. Ile zarobili parlamentarzyści z Pomorza? - Dziennik Bałtycki

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza