MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto najbardziej pożądane zawody na Pomorzu w 2024 roku. Tych fachowców pracodawcy szukają najbardziej [LISTA]

PW
Opracowanie:
Prezentujemy zawody, na które według Barometru Zawodów aktualnie jest popyt na rynku pracy w województwie pomorskim.>>>>>>>>>>
Prezentujemy zawody, na które według Barometru Zawodów aktualnie jest popyt na rynku pracy w województwie pomorskim.>>>>>>>>>>Pixabay
Oto najbardziej pożądane zawody w województwie pomorskim. Sytuację na rynku szczegółowo obrazuje raport Barometr Zawodów. Jest to ogólnie dostępne darmowe opracowanie, które obejmuje cały kraj ze szczegółowym podziałem na województwa oraz powiaty. Zastanawiasz się na jakie zawody jest największy popyt? W galerii prezentujemy jak sytuacja przedstawia się na Pomorzu.

Barometr zawodów

Barometr zawodów jest badaniem eksperckim, które nie tylko uwzględnienia dane statystyczne, ale również bierze pod uwagę sytuację terenu i danego zawodu. Barometr pokazuje, jakich pracowników będą szukać pracodawcy w danym powiecie. Badanie przygotowują m.in. specjaliści z urzędów pracy, agencji zatrudnienia, izb rzemieślniczych, ochotniczych hufców pracy, organizacji pozarządowych czy organizacji zrzeszających pracodawców.

Dla kogo to badanie?

Jest to świetne narzędzie dla uczniów i studentów, które może im pomóc w wyborze ścieżki zawodowej. Oczywiście jest to także bardzo dobra podpowiedź dla tych, którzy już pracują, ale chcieliby się przekwalifikować.

Barometr zawodów to uniwersalne narzędzie, które może służyć pracodawcom. Mogą z niego korzystać również osoby bezrobotne, które chcą się przebranżowić.

Jakich zawodów brakuje najbardziej?

Pracodawcy od kilku lat mają także problem ze znalezieniem kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Duży deficyt widać wśród pielęgniarek i położnych. W województwie pomorskim brakuje także psychologów i psychoterapeutów.

W badaniu możemy znaleźć jeden zawód, w którym chętnych do pracy jest więcej niż ofert zatrudnienia. Chodzi rzecz jasna o ekonomistów. Eksperci twierdzą, że ta dziedzina nauki cieszy się niezmierną popularnością. Corocznie przybywa absolwentów szkół średnich i wyższych, a to powoduje, że zapotrzebowanie na pracowników o takim wykształceniu jest niewielkie.

W naszej galerii prezentujemy zawody, na które według Barometru Zawodów aktualnie jest popyt na rynku pracy w Słupsku oraz powiecie słupskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza