Orlen Basket Liga. Blamaż koszykarzy Czarnych Słupsk w Gliwicach

Michał Piątkowski
Czarni To Wy/Facebook
Słupszczanie przegrali kolejny ligowy mecz. Tym razem lepsza okazała się ekipa GTK Gliwice, która rozbiła Czarnych na własnym parkiecie 100:79.

Sam początek meczu należał do przyjezdnych. Dobrze grał Michał Michalak, który wyprowadził Czarnych na kilkupunktowe poradzenie. Dwie ważne trójki trafił też MaCio Teague i to zawodnicy ze Słupska prowadzili po pierwszej kwarcie 24:22. Po akcjach Koby’ego McEwena i Kadre Graya w drugiej kwarcie to gliwiczanie mieli nawet siedem punktów przewagi.

Grupa Sierleccy Czarni nie do końca byli w stanie nawiązać rywalizację. Dodatkowo szwankowała defensywa przyjezdnych. Dlatego po kolejnym zagraniu McEwena pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:42. W trzeciej kwarcie przewaga ekipy trenera Pawła Turkiewicza urosła nawet do 13 punktów po rzutach Josha Price’a i Łukasza Frąckiewicza. Dodatkowo do ataku włączył się także Martins Laksa.

Pojedyncze odpowiedzi MaCio Teague’a i Benasa Griciunasa nie wystarczały do odrabiania strat. Trójka Kadre Graya ustaliła wynik po 30 minutach na 76:61. Na początku kolejnej części gry następny rzut z dystansu Graya oznaczał aż 20 punktów różnicy! Później parkiet ze względu na faule musiał opuścić Michael Caffey, a to oznaczało jeszcze większe kłopoty drużyny trenera Mantasa Cesnauskisa. Przewaga gospodarzy już do samego końca była bezpieczna. Tauron GTK zwyciężyło ostatecznie aż 100:79. Najlepszym graczem gospodarzy był Kadre Gray z 27 punktami i 9 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Benas Griciunas z 21 punktami i 10 zbiórkami.

TAURON GTK GLIWICE - GRUPA SIERLECCY CZARNI SŁUPSK 100:79 (22:24, 27:18, 27:19, 24:18)

GTK: Josh Price 27, Kadre Gray 27, Terry Henderson 13, Łukasz Frąckiewicz 13, Martins Laksa 9, Kobe McEwen 7, Aleksander Busz 2, Maciej Bender 2, Tomasz Palmowski 0.

Czarni: Benas Griciunas 21 (10 zb), Michał Michalak 16, Macio Teague 11, Michael Caffey 10, Verners Kohs 9, Szymon Wójcik 7, Igor Stolarz 3, Bartosz Jankowski 0, Daniel Szymkiewicz 0.