Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ORP Wodnik znowu w domu. A wraz z nim podchorążowie V roku Akademii Marynarki Wojennej

KŁG
ORP Wodnik wrócił do Gdyni.
ORP Wodnik wrócił do Gdyni. st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak
Po blisko 2 tygodniach podchorążowie V roku powrócili na ORP Wodnik do macierzystego portu w Gdyni. Zakończyła się praktyka zimowa, która była podsumowaniem i weryfikacją zdobytej wiedzy teoretycznej z obowiązkami i służbą na okręcie.

ORP Wodnik wraz z załogą już w gdyńskim domu

Po blisko 2 tygodniach podchorążowie V roku powrócili na ORP Wodnik do macierzystego portu w Gdyni. Zakończyła się praktyka zimowa, która była podsumowaniem i weryfikacją zdobytej wiedzy teoretycznej z obowiązkami i służbą na okręcie. Trasa rejsu obejmowała basen Morza Bałtyckiego: Gdynia – cieśnina Sund – cieśnina Kattegat – cieśnina Wielki Bełt – Świnoujście – wyspa Gotlandia – Gdynia. W okrętowej praktyce nawigacyjnej uczestniczyło 30 podchorążych V roku Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz 15 podchorążych w okrętowej praktyce oficerskiej V roku Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego.

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni kształci kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz studentów cywilnych z kraju i zagranicy. Jest kontynuatorką utworzonej w 1922 r. w Toruniu Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. W 2022 r. AMW świętowała jubileusz 100-lecia polskiego morskiego szkolnictwa wojskowego. Przez całe stulecie, jej społeczność tworzyli wybitni specjaliści, naukowcy, nauczyciele i wychowawcy. W ostatnich latach średnio w ciągu roku akademickiego w uczelni kształciło oraz szkoliło się do 8000 studentów, kursantów i oficerów. Rekordowo naukę rozpoczynało nawet 1500 nowych studentów, a na I i II stopniu studiów kształciło się prawie 4000 osób.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: ORP Wodnik znowu w domu. A wraz z nim podchorążowie V roku Akademii Marynarki Wojennej - Dziennik Bałtycki

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza