Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PARR ze Słupska będzie działać razem z Politechniką Koszalińską

Wojciech Frelichowski
Umowę podpisali Ewa Krzaczkowska, dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego i prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej.
Umowę podpisali Ewa Krzaczkowska, dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego i prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej. Radosław Koleśnik
Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku zacieśniła współpracę z Politechniką Koszalińską. Chodzi m.in. o promocję i staże.

Jednym z głównych punktów porozumienia jest realizacja wspólnych przedsięwzięć promocyjnych, np. udział w targach i prezentacja. Jednym z pierwszych efektów był udział obu instytucji w targach pracy, które niedawno obyły się w Koszalinie.

- Prezentowaliśmy naszą ofertę kierowaną zarówno do studentów, jak i osób, które szukają dodatkowych sposobów na dokształcenie się. Chcemy też reprezentować przedsiębiorców działających w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i Słupskim Inkubatorze Technologicznym - informuje Ewa Krzaczkowska, dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego, którym zarządza Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.

PARR zamierza być punktem kontaktowym zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla Politechniki Koszalińskiej. Zamierza np. zgłaszać uczelni jakie kierunki kształcenia zawodowego jest obecnie w sferze zainteresowania przedsiębiorców. Chce również pośredniczyć pomiędzy firmami a studentami i absolwentami studiów poszukującymi pracy. Np. aktualnie szczególnie poszukiwane zawody to programiści, testerzy, informatycy. PARR będzie też pomagać w organizowaniu praktyk i staży dla studentów.

Innym polem współpracy jest możliwość szkolenia w technicznych zasobach, jakimi dysponuje Słupski Inkubator Technologiczny, w tym m.in. w Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii.

Zdaniem prof. Tadeusz Bohdala, rektora Politechniki Koszalińskiej, uczelni jeszcze przez sześć lat będzie ubywało studentów, przez co prace związane z samym nauczaniem na uczelniach będą nieco mniejsze.

- Wyzwaniem dla uczelni staje się więc wykorzystanie tego czasu i nawiązanie lepszej współpracy z przemysłem, z otoczeniem gospodarczym, aby lepiej wykorzystać potencjał naukowy. Będzie to z pożytkiem dla studentów, bo dobry mistrz, który doskonale zna firmę, wiele studenta nauczy i skieruje go na staż, na praktykę do firmy. Takie możliwości mamy zapewnione w ramach tej umowy - mówi prof. Bohdal.

ZOBACZ TAKŻE: Warsztaty o odnawialnych źródłach energii w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza