Paweł Piotraschke nie dał szans rywalom i pewnie wygrał w Ustce

Jeszcze po usteckiej plaży razem biegli faworyci: Paweł Piotraschke (z lewej) i Piotr Drwal Mariusz Surowiec
W niedzielę nadmorska Ustka tętniła biegowym i marszowym życiem. Rywalizację na 10 kilometrów wygrali znani biegacze, którzy uważani byli za faworytów. Z mężczyzn triumfował Paweł Piotraschke, który sprawił sobie urodzinowy prezent, bo 11 sierpnia skończy 42 lata. Przyłączamy się z gratulacjami i życzymy kolejnych zwycięskich biegów. Wśród kobiet zwyciężyła Antonina Wirkus (rocznik 1985), która wcześniej znana była pod panieńskim nazwiskiem Rychter.

W dobrych warunkach pogodowych odbył się drugi bieg w ramach Grand Prix Ustki 2021 - "Rozbiegana Ustka na Fali". Na starcie do biegu na dystansie 10 kilometrów stawiło się 159 osób w różnym przedziale wiekowym. Od razu dodajmy, że 24 osoby nie ukończyły rywalizacji. W tym gronie było 5 kobiet i 19 mężczyzn. Od pierwszych metrów na czoło stawki wysunęli się faworyci, a byli nimi znani biegacze, którzy narzucili mocne tempo i sukcesywnie powiększali przewagę nad rywalami. W niedzielę w najlepszej dyspozycji był Paweł Piotraschke (Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk). I to on jako pierwszy przybiegł do mety. Czas zwycięzcy wyniósł 36 minut i 18 sekund. Za ten wyczyn Piotraschke otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł. Na drugim miejscu finiszował Piotr Drwal (Ustecka Szkoła Biegania). Czas ustczanina to 37.43 min - 200 zł. Trzecią lokatę zajął Michał Pytlak (7. Brygada Obrony Wybrzeża) - 39.04 min - 100 zł. Na następnych miejscach finiszowali: 4. Krzysztof Rudnik (Słupsk) - 39.16 min, 5. Denis Guzowski (Prawie Jak Hermes) - 40.43 min, 6. Paweł Iwan (W pogoni za duchem) - 41.57 min.

II Bieg Grand Prix Ustki w bieganiu i nordic walking za nami

II Bieg Grand Prix Ustki w bieganiu i nordic walking za nami (zdjęcia)

Ze stawki kobiet biegowe zmagania wygrała Antonina Wirkus (Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk) w czasie 44.03 min. Zwyciężczyni została nagrodzona kwotą 300 zł. Druga przybiegła Joanna Terefenko (Ustka) - 44.48 min - 200 zł. Trzecia był Olga Zatoń (nie podała przynależności klubowej, ani miejscowości) - 45.37 min - 100 zł. Na kolejnych miejscach poza podium na mecie zameldowały się: 4. Ksenia Motykowska (Spoko Sławno) - 49.10 min, 5. Justyna Hachoł (Wrocław) - 54.04 min, 6. Iwona Świercz (Byle dobiec Anin) - 54.42 min.

Wiele emocji było w marszu nordic walking na 5 kilometrów z udziałem kobiet i mężczyzn. Na mecie kolejność była następująca: 1. Marek Szudarski, 2. Edward Szudarski, 3. Saturnina Wikołek-Szudarska. Wszyscy ze Słupska. Trzeci termin biegania i maszerowania wyznaczono na 10 października (niedziela). Można już zapisywać się do tych rywalizacji. Więcej informacji i szczegółów na www.osir.ustka.pl - zapraszamy najpierw do treningu, a później do startu w trzecich zawodach V Grand Prix Ustki 2021 - "Rozbiegana Ustka na Fali".