Pierwsza wygrana drużyny pingpongowej z Lęborka

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Patryk Chojnowski w poprzednim sezonie grał w Ostródziance. Teraz wystąpił przeciwko swoim kolegom. Fot. Archiwum
Nareszcie powody do radości miała męska drużyna pingpongowa z Lęborka. Aktualny wicemistrz Polski zanotował pierwszą wygraną w sezonie.

Spore emocje przeżywali kibice w Lęborku. Ternaeben Pogoń przegrywał już 0:2 z Ostródzianką Ostróda, ale finisz lęborskich pingpongistów był wspaniały. Po prawie trzygodzinnej walce gospodarze triumfowali 3:2. Decydujący punkt zdobył Azjata Li Bochao. Ten 18-letni pingpongista przeżywał trudne chwile, ale w najważniejszym momencie pokazał klasę. Szczególnie jego serwisy sprawiały wiele trudności graczom z Ostródy. Dla Ostródzianki była to pierwsza porażka w rozgrywkach superligi.

- Teraz mogę szczerze powiedzieć, że odetchnąłem z wielką ulgą, bo nasza drużyna była w strasznych opałach - wyznał Wojciech Potrykus, prezes sekcji tenisa stołowego Ternaeben Pogoń. - Ten mecz kosztował mnie trochę nerwów. Cieszę się z pierwszego zwycięstwa odniesionego przed własną publicznością, która dopisała w liczbie ponad trzystu osób, mimo że była transmisja telewizyjna z tego meczu. Rywale z Ostródy zawiesili nam wysoko poprzeczkę.

Najważniejsze, że nasi zawodnicy przełamali się i walczyli z wielką determinacją. Przy niekorzystnym wyniku meczu sygnał do zdecydowanego ataku dał doświadczony Marek Prądzinski. Grający trener wytrzymał presję i pokazał swoim młodszym kolegom, że goście są do ogrania. Nasza kolejna konfrontacja, która zaplanowana była z Gorzovią w Gorzowie Wielkopolskim, została przełożona, gdyż Patryk Chojnowski wyjeżdża z reprezentacją Polski na międzynarodowe mistrzostwa Węgier. Nie dojdzie też do skutku w planowanym terminie spotkanie w Lęborku z Bogorią Grodzisk Mazowiecki, bo nasz reprezentacyjny gracz będzie uczestniczył w międzynarodowych mistrzostwach Austrii
- poinformował na zakończenie rozmowy działacz.
Zapis gier (na pierwszym miejscu lęborscy pingpongiści): 0:1 - Patryk Chojnowski - Karol Szarmach 1:3 (11:7, 7:11, 13:15 - w tej partii lęborczanin prowadził 10:8, 2:11); 0:2 - Li Bochao - Szymon Malicki 3:2 (11:8, 11:7, 10:12 - w tym secie Chińczyk miał piłkę meczową przy stanie 10:9, 5:11, 5:11); 1:2 - Marek Prądzinski - Bartosz Szarmach 3:1 (11:4, 5:11, 11:9, 11:8); 2:2 - Chojnowski - Malicki 3:1 (11:5, 11:9, 6:11, 11:7); 3:2 - Bochao - Karol Szarmach 3:1 (10:12, 11:8, 20:18 - najbardziej dramatyczny set, 11:8).
Pozostałe rezultaty: Opoka - Gorzovia 2:3, Silesia - Bogoria 1:3, AZS Politechnika - GLKS 3:0, Olimpia Unia - ZKS 3:0.

10. Opoka Trzebinia 3 0 3-9
Legenda: M - liczba meczów, P - punkty zdobyte, SZ - sety zdobyte, SS - sety stracone.