Pływackie mistrzostwa Miastka i triathlon (zdjęcia, wideo)

Andrzej Gurba
Pływackie mistrzostwa Miastka.
Pływackie mistrzostwa Miastka. Andrzej Gurba
W sobotę na jeziorze Lednik odbyły się pływackie mistrzostwa Miastka na krótkich dystansach oraz zawody triathlonowe (mini).
Plywackie mistrzostwa Miastka i triathlon

Pływackie mistrzostwa Miastka i triathlon

W pływaniu do pokonania było około 40 metrów. W kategorii do 12 lat wśród chłopców wygrał Łukasz Marusiak, przed Kamilem Jędryczką i Pawłem Żakiem.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Sycz, przed Weroniką Baziuk i Wiktorią Olkowską. W kategorii do lat 15 wygrał Filip Kozłowski, wyprzedzając Andrzeja Gliszczyńskiego. Wśród dziewcząt zwyciężyła Weronika Opis. W kategorii powyżej 15 lat najlepsza okazała się Joanna Zabłocka. Na kolejnych miejscach uplasowały się Dorota Krzysiak i Agnieszka Śmiechura.

Wśród panów zwyciężył Szymon Marusiak, przed Robertem Smoluchowskim i Marcinem Stępniakiem. W zawodach triathlonowych rywalizowało tylko dwóch zawodników (300 metrów pływanie, rower - około 1700 metrów, bieg - około 1700 metrów). Wygrał Michał Hryszkiewicz. Drugie miejsce zajął Mirosław Kozioł.