Pływanie: Medale dla zawodników Słupska i Lęborka

Kaja Bukowska ma talent pływacki i dzięki temu zdobyła pięć medali. Szkoda, że zabrakło tylko złotego krążka. Skalar Słupsk
Osiem medali to plon młodych zawodników ze Słupska i Lęborka w mistrzostwach Polski. Kaja Bukowska ze Skalara wywalczyła pięć krążków.

Trzy medale zdobyli przedstawiciele lęborskiego Soleksu (Magdalena Wójcik - dwa, Piotr Renusz - jeden).
Rywalizowano na pływalni Centrum Sportu Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim. W mistrzostwach młodzików bardzo dobrze spisały się dwie 14-letnie zawodniczki z naszego regionu. Kaja Bukowska, zawodniczka słupskiego Skalara (uczennica Społecznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Reja) zdobyła pięć krążków.

Trzy tytuły wicemistrzyni Polski słupszczanka wywalczyła na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym z czasami 31,44 s, 1.14,01 min i 2.39,89 min. Są to też nowe rekordy życiowe pływaczki ze Słupska. Jeszcze dwa brązowe medale zdobyła Bukowska w rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym (31,44 s) i na 100 m stylem zmiennym (1.08,43 min). Trenerem pięciokrotnej medalistki jest Maciej Kowalewski.

Magdalena Wójcik z Soleksu Lębork zdobyła dwa medale. Srebrny na 200 m stylem dowolnym (2.08,85 min), a brązowy na 400 m stylem dowolnym (4.35,09 min). Szkoleniowcem dwukrotnej medalistki jest Dariusz Gromulski.

Na gorzowskiej pływalni swoją formę sprawdziło 473 zawodniczki i zawodników, którzy reprezentowali 112 klubów. W tym samym czasie odbywały się również w Ciechanowie mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich. Piotr Renusz z Soleksu Lębork ustanowił nowy rekord okręgu pomorskiego w swojej kategorii wiekowej na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. W wyścigu finałowym zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal z rezultatem 58,15 s.

Warto dodać, że lęborczanin był bardzo blisko podium w kolejnych konkurencjach. Miał jednak pecha, bo trzy razy zameldował się na czwartym miejscu. Było to na 50 m stylem motylkowym, na 100 m stylem dowolnym i na 100 m stylem zmiennym. Szkoleniem pływackim Renusza zajmuje się Dariusz Gromulski.