Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Postępują prace przy budowie słupskiego ringu. Zobacz, jak wygląda przyszła trasa z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wideo
od 7 lat
Od ulicy Poznańskiej po ulicę Bohaterów Westerplatte. Z powietrza widać już dokładny przebieg budowanego fragmentu słupskiego ringu. Prace postępują na całej długości przyszłej trasy.

Nowa droga pobiegnie od ronda na ulicy Poznańskiej (droga krajowa nr 21), dalej ul. Słoneczną, Zieloną, do dwóch mostów przez Słupię. Jeden będzie dla pieszych i rowerzystów i zastąpi dzisiejszy most Czołgowy, który zostanie zdemontowany i przewieziony do miejskich magazynów. Obok stanie dwujezdniowy most dla samochodów.

Dalej droga przetnie lasek i pobiegnie do ulicy Arciszewskiego. Potem nową ulicą Leśną (wytyczoną za kościołem św. Jana Kantego) połączy się z ul. Gdyńską. Od tego momentu będzie to już droga tylko jednojezdniowa, ze względu na gęstą zabudowę, choć w wąwozie do ulicy Hubalczyków będzie miała trzy pasy ruchu, dwa w górę do szpitala. Potem już będzie to ulica o jednym pasie w obu kierunkach – połączy się z drogą wojewódzką nr 210, czyli ul. Bohaterów Westerplatte, tuż przy węźle słupskiej obwodnicy. Zamiast skrzyżowań zaplanowano ronda. Wzdłuż wytyczona zostanie ścieżka rowerowa i chodniki. Droga będzie oświetlona i odwodniona.

Z początkiem roku prace nieco wyhamowały ze względu na wysokie stany wody w Słupi.

- Niekorzystna aura i stan wody w Słupi, która w ubiegłych tygodniach przekroczyła stan alarmowy opóźniły prace, które planowane były w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki - dotyczy to zarówno prac przy budowie nowego mostu drogowego, jak i rozbiórce Mostu Czołgowego, którego śladem poprowadzone zostaną chodnik i droga rowerowa – przekazał Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Postępują prace, które realizowane są na istniejących drogach stanowiących w przyszłości część ringu.

- Przy ulicy Słonecznej trwają prace związane z przebudowami sieci uzbrojenia terenu i rozpoczynają się roboty związane z wykonaniem infrastruktury służącej budowanej drodze. Następnie rozpoczną się roboty ziemne związane z doprowadzeniem gruntu do wymaganej nośności i będą mogły rozpocząć się prace związane z wykonywaniem jezdni, chodników i drogi rowerowej – dodaje dyrektor ZIM.

Na realizację tej inwestycji Słupsk czekał od dawna. Umowę z wykonawcą, czyli konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud podpisano w czerwcu ubiegłego roku. Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, nową drogą pojedziemy już na początku 2025 roku. Roboty kosztować mają ponad 128 milionów złotych, z czego większość środków (80 proc.) to dofinansowanie z rządowego Programu na Rzecz Zwiększania Szans Rozwojowych Ziemi Słupskiej.

Mieszkańcy skarżą się na dojazd do pracy. Przejazd ulicą Słoneczną jest znacznie utrudniony, bo trwa budowa ringu.

Budowa ringu utrudnia mieszkańcom dojazd do pracy. Trwają pr...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza