Poznaj swojego dzielnicowego. To oni pilnują porządku na Twojej dzielnicy. Część pierwsza

Red
Poznaj swojego dzielnicowego. To oni pilnują porządku na Twojej dzielnicy
Poznaj swojego dzielnicowego. To oni pilnują porządku na Twojej dzielnicy KMP Słupsk
Udostępnij:
Częste zakłócanie ciszy nocnej, niebezpieczne zaułki, grupki wandali, przemoc domowa – te i wiele innych problemów możemy w pierwszej kolejności zgłaszać do naszych dzielnicowych. To oni są „policjantami pierwszego kontaktu”, swoistymi łącznikami służb mundurowych ze społeczeństwem. Kto jest Twoim dzielnicowym? Dowiesz się z naszego materiału.

To oni mogą być naszym pierwszym wyborem, kiedy zauważymy powtarzające się akty wandalizmu na naszym osiedlu, kiedy mamy problem z hałaśliwymi sąsiadami lu po prostu szukamy porady prawnej. Dzielnicowi, bo o nich mowa, mają wyznaczony rejon działania, który biorą pod swoją opiekę.

- Policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o dzielnicowym, który jest najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Dzielnicowy to policjant, który jest blisko mieszkańców swojego rejonu służbowego, których otacza wsparciem w trudnych sytuacjach. Pomaga ofiarom przestępstw i przeciwdziała przemocy w rodzinie, a także udziela podstawowych porad prawnych i przeciwdziała zjawiskom sprzyjającym popełnianiu przestępstw lub wykroczeń – mówi Monika Sadurska, rzecznik słupskie policji.

Wymienieni policjanci obsługują głównie teren miasta i kilku podsłupskich miejscowości. Informacje o tym, kto działa w poszczególnych rejonach miasta znajdziemy też na stronie Komendy Miejskiej Policji oraz w aplikacji „Moja Komenda”. Każdy dzielnicowy ma telefon służbowy, pod którym możemy się z nim skontaktować.

- Do łatwego ustalenia, kto jest naszym dzielnicowym oraz nawiązania z nim szybkiego kontaktu służy aplikacja „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie policjanta już po wpisaniu swojego adresu zamieszkania – przypomina Monika Sadurska. - Wszystkie informacje dotyczące dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz szczegółowy wykaz obsługiwanych przez tych funkcjonariuszy rejonów służbowych z podziałem na poszczególne miejscowości i ulice, można znaleźć również na stronie internetowej komendy w zakładce „DZIELNICOWI”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie