Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prestiżowe wyróżnienia dla lęborczan już w piątek

Sylwia Lis [email protected]
Majówka Wilkowska ma szansę na otrzymanie Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej. Podczas tegorocznej pobito rekord Guinnessa na największego chodaka.
Majówka Wilkowska ma szansę na otrzymanie Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej. Podczas tegorocznej pobito rekord Guinnessa na największego chodaka. Sylwia Lis
W piątek rozdane zostaną najbardziej prestiżowe wyróżnienia w regionie - Certyfikaty Promocji Ziemi Lęborskiej.

Certyfikaty Promocji Ziemi Lęborskiej to coroczne wyróżnianie i nagradzanie najaktywniejszych firm i mieszkańców z regionu ziemi lęborskiej za działalność promocyjną oraz popularyzacja osiągnięć gospodarczych i społecznych.

- Organizatorami konkursu są powiat lęborski, samorządy miast i gmin ziemi lęborskiej, Lęborski Klub Przedsiębiorców, Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Komitet Terenowy NOT w Lęborku - informuje Tomasz Sopyłło, asystent starosty lęborskiego. - Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej nadawany jest uchwałą Zarządu Powiatu Lęborskiego dla wybranych spośród złożonych wniosków, po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu przez powołaną w tym celu kapitułę Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej.

Uzyskanie certyfikatu jest możliwe za szczególne osiągnięcia w promowaniu Ziemi Lęborskiej, np. w kategorii: "Przedsiębiorstwo Ziemi Lęborskiej" "Organizator Promocji Ziemi Lęborskiej", za szczególną działalność społeczną, wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne. Ostateczne kategorie corocznie ustala kapituła.

Główną nagrodą jest nadanie Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej w ustalonych kategoriach. Kapituła przyznaje również wyróżnienia pozostałym finalistom (nominowanym w każdej z kategorii). Laureaci i firmy wyróżnione mają prawo używać tego tytułu w promocji swojej działalności gospodarczej i społecznej.

W tym roku nominacji jest sporo. W kategorii przedsiębiorstwo wyróżnienie może trafić do: Sondeksu z Żelazkowa, Avalonu z Nowej Wsi Lęborskiej lub Hryn-Budu z Mostów. W kategorii zespół muzyczny o nagrodę stara się: Ziemia Lęborska, Luz z MDK, chór z Cewic i chór Gospel z Lęborka.

Certyfikat może zdobyć też impreza plenerowa, a raczej jej organizatorzy za Dni Wicka, Majówkę Wilkowską, Łebski Dzień Rybaka. W kategorii organizator promocji ziemi lęborskiej nominacje otrzymali: MDK Lębork, miejscowe Koło Przewodników i Urząd Miejski w Łebie. Natomiast w kategorii atrakcja turystyczno-rekreacyjna o certyfikat walczą: Nowowiejski Park Nordic Walking, Sea Park Sarbsk i Pałac Pod Bocianim Gniazdem z Runowa.

- Kapituła przyzna dwie nagrody specjalne, ale kto je otrzyma, dowiemy się na gali - mówi Tomasz Sopyłło.

We wnioskach o przyznanie certyfikatu można znaleźć różne uzasadnienia, na przykład zgłaszający Dni Wicka napisał, że to impreza, na którą przyjeżdżają turyści z całego kraju i zza granicy, nawet Belgii. To wyjątkowa impreza, podczas której królują czary i magia, jest marsz czarownic, wioska czarownic, konkurs na najstraszniejszą czarownicę.

Natomiast zgłaszający firmę Sondex tak uzasadnił nominację: To firma duńska. W Żelazkowie zajmuje się produkcją uszczelek do wymienników ciepła. Firma posiada kilkanaście filii na całym świecie, m.in. w Dubaju, Korei, Austrii. Firma w Żelazkowie zatrudnia ponad sto sześćdziesiąt osób, kolejne siedemdziesiąt znalazło zatrudnienie w filii w Lęborku. Firma promuje miasto u swoich zagranicznych kontrahentów, których zaprasza do Lęborka, angażuje się też w życie społeczne i kulturalne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza