MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Andrzej Duda na platformie X: Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na 2024 r. Chodzi o 3 mld zł na TVP

Damian Kelman
Damian Kelman
Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Andrzej Duda zawetuje ustawę okołobudżetową.
Andrzej Duda zawetuje ustawę okołobudżetową. Sylwia DąBrowa
Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 miliardy złotych na media publiczne - napisał w sobotę na platformie X prezydent. Andrzej Duda wezwał marszałków Sejmu i Senatu do zwołania posiedzeń.

Prezydent zawetuje ustawę okołobudżetową

Andrzej Duda za pośrednictwem platformy X zapowiedział, że zawetuje ustawę okołobudżetową.

"Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 miliardy złotych na media publiczne" - zaczął.

Dodał, że "nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa. Media publiczne trzeba najpierw rzetelnie i zgodnie z prawem naprawić".

Andrzej Duda złoży własny projekt

W kolejny wpisie prezydent zapowiedział, że niebawem w Sejmie pojawi się jego własny projekt, w którym zawrze wydatki, o jakich mowa w zawetowanej ustawie.

"Jednocześnie informuję, że po Świętach niezwłocznie złożę do Sejmu własny projekt, dotyczący m.in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej. W związku z powyższym wzywam Marszałka Sejmu Szymona Hołownię oraz Marszałka Senatu Małgorzatę Kidawę-Błońską do pilnego zwołania obrad obu Izb w celu rozpatrzenia i przyjęcia projektu jeszcze w tym roku" - ogłosił prezydent.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Jak ogłosił w następnej wiadomości, "próba finansowania mediów publicznych przy pomocy ustawy okołobudżetowej (przez większość parlamentarną) jest w obecnej sytuacji niemożliwa do zaakceptowania. W moim projekcie ustawy wszystkie inne wydatki budżetowe - na czele z podwyżkami wynagrodzeń dla nauczycieli - zostaną zachowane"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda na platformie X: Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na 2024 r. Chodzi o 3 mld zł na TVP - Portal i.pl

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza