Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przed zamknięciem szkół. Reksio odwiedził szkołę z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Szkoła Podstawowa w Wicku
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Biblioteka Szkolna w Wicku wykorzystała, aby młodszemu pokoleniu przypomnieć o dawnych dobranockach, na których wychowały się całe pokolenia ich starszego rodzeństwa, rodziców i dziadków. Zajęcia odbyły się tuż przed całkowitym przejściem szkół na nauczanie zdalne.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Dobranocek ze Zbiorów W. Jamy w Rzeszowie i dyr. Katarzyną Lubas, a także z Fundacją "Reksio" oraz dzięki uprzejmości Heleny Filek-Marszałek, wdowie po twórcy „Reksia”, Lechosławie Marszałku - dzieci ze szkoły w Wicku mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach z nutką nostalgii. Uczniowie kl. II B SP Wicko poznali książki o Reksiu oraz prezentację o animacji pt. „Jak szybko biega Reksio”.

- Omówili z nauczycielem również zaskakująco przytulne wnętrze budy Reksia: oprócz zdjęcia wiszącego na łóżkiem przedstawiającego malutkiego szczeniaczka ze smoczkiem, dzieci z radością dostrzegły także w maleńkim psim pokoiku biblioteczkę z książkami Reksia, a wśród nich m. in. książkę z przygodami Bolka i Lolka - opowiada dr Magdalena Kubiak, szkolna bibliotekarka. - Mogły również przyjrzeć się uważnie darom z Fundacji Reksio im. Heleny i Lechosława Marszałków: książkom, w których Reksio pokazuje, jak należy dbać o zwierzęta, oraz serii przepięknych pocztówek o różnej tematyce - świątecznej, walentynkowej i urodzinowej, wszystkie oczywiście z uroczą podobizną sympatycznego sznaucerka.

Na koniec wzięły udział w teście na temat Reksia i rozwiązywały zagadki związane z dobranockowym pieskiem. Opowieść o Reksiu okazała się po raz kolejny ponadczasowa i wciąż działająca na emocje i wrażliwość najmłodszego pokolenia, przyzwyczajonego do internetowego dostępu do niezliczonej ilości filmów i gier komputerowych. Reksio wciąż jest bardzo popularny i lubiany przez dzieci – te duże i te nieco przerośnięte.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza