Puchar Polski. Kibice Gryfa przegrali z Gryfem II 0:13 (wideo, zdjęcia)

Daniel Wiśniewski (przy piłce) zdobył dla rezerw Gryfa 95 w meczu z kibicami cztery gole. Wszystkie w pierwszej połowie. Fot. Kamil Nagórek
Największą sensacją pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego była porażka wicelidera V ligi Karola Pęplino z B-klasowym KS Włynkówko. Odpadły też Brda Przechlewo i Chrobry Charbrowo.
W meczu Pucharu Polski, Klub Sympatyków Gryfa Slupsk (kibice) przegrali z Gryfem II PGK Slupsk 0:13 (0:6).

Kibice Gryfa - Gryf II Słupsk 0:13

KS Włynkówko nie był faworytem spotkania. Ale pokonał Karola 3:2 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobywali Marek Grzelczyk (30), Maciej Bubula (54), Michał Wodziński (66), dla Karola Bartłomiej Mettel (50), Jarosław Górczyński (90+1). Gości nie usprawiedliwia nawet fakt, że w składzie zabrakło kilku podstawowych graczy.

Victoria Dąbrówka, zespół z A-klasy, także sprawił niespodziankę. Pokonał niedawnego czwartoligowca Prime Food Brdę Przechlewo 3:2. Jeszcze do przerwy wydawało się, że przechlewianie kontrolują grę. Prowadzili 2:1. Potem dwie akcje gospodarzy, po kontrach zniweczyły plany Brdy, chociaż to do niej należała inicjatywa i przewaga w tym meczu.

Start Łebień z B-klasy wygrał z grającym w okręgówce Chrobrym Charbrowo 2:1 (1:0). To także sensacja.
Na stadionie przy ul. Zielonej w Słupsku Klub Sympatyków Gryfa przegrał z rezerwami Gryfa 95 aż 0:13. Do przerwy było 0:6. Aż do trzydziestej minuty kibice trzymali się dzielnie, na boisku wciąż było 0:0. Wtedy wyszły problemy kondycyjne i z minuty na minutę było już coraz gorzej.

Pozostałe wyniki: Magic Niezabyszewo - Bytovia II Bytów 1:7 (1:1), Lipniczanka Lipnica - Urania Udorpie 0:2 (0:0), Victoria Szczytno - Granit Koczała 3:2 po dogrywce, w regulaminowym czasie było 2:2 (1:1), MKS Debrzno - Piast Człuchów 0:2 (0:1), Start Miastko - Iskra Dretyń 3:0 (2:0), Sokół Kuleszewo - Echo Biesowice 0:1 (0:0), Garbarnia Kępice - Diament Trzebielino 0:1 (0:0), Studnica Przytocko
- Barton Barcino 1:0 (0:0), GKS Kołczygłowy - Granit Kończewo 4:3 (0:1), Słupia Kobylnica - Jantar/Euro-Industry Ustka 0:3 (0:2), Krokusy Stowięcino - SwePol Link Bruskowo Wielkie 1:3 (0:2), Wybrzeże Objazda - Sparta Sycewice 2:4 (0:4), WKS Nożyno - Dąb Kusowo 2:1 (1:1), Iskra Gogolewo - Polonez Bobrowniki 5:10 (4:5), Baza 44 Siemirowice - Anioły Garczegorze 0:7 (0:3), Drzewiarz Rzeczenica - Pogoń Lębork 1:5 (0:2). Druga runda, 23 września (godz. 16.30): Polonez - Anioły, Echo - Diament, Bytovia II - Urania, Victoria Sz. - Victoria D., Start M. - Piast, Studnica - GKS Kołczygłowy, KS Włynkówko - Jantar/Euro-Industry, Gryf 95 II - Sparta, WKS - SwePol Link, Start Ł. - Pogoń.