Regionalny Puchar Polski: Gryf Słupsk przegrał z Wierzycą

Maciej Gregorek dużo strzelał, ale bramki nie zdobył
Maciej Gregorek dużo strzelał, ale bramki nie zdobył Fot. Krzysztof Piotrkowski
W meczu 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski, Gryf Słupsk przegrał z Wierzycą Pelplin 1:2 (1:1).

Po wysokim zwycięstwie z Arką II i dobrej grze wydawało się, że słupszczanie ponownie weszli na dobre tory i zagrają równie skutecznie przeciwko jednak zespołowi (choć jej liderowi) z grupy spadkowej IV ligi. Goście jednak zaprezentowali się w Słupsku dużo dojrzalej. Oni też na początku za sprawą Macieja Melera, Pawła Dirdy i Dawida Gdańca zagrażali bramce słupskiej. Z gryfitów próbował Maciej Gregorek. W końcu ładnie z 25 metrów przyłożył tuż przy słupku Oskar Zieliński. Prowadzenie utrzymało się krótko, bo zaraz Bradtke był faulowany w polu karnym przez Tomasza Parzycha. W 42. minucie Meler mógł również z karnego podwyższyć, ale tym razem trafił w poprzeczkę. Na początku drugiej połowy piłkę w pole karne wrzucił Adrian Machol, a Macieja Gołojucha uprzedził Jakub Czochór. Potem jeszcze raz próbował Gregorek.

Gryf Słupsk - Wierzyca Pelplin 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Oskar Zieliński (26-wolny), 1:1 Maciej Meler (28-karny), 1:2 Jakub Czochór (52-głową)

Gryf: M.Gołojuch - D.Więckowski, Kozakowski, T.Prusaczyk, Parzych (46 Grygiel), K.Gołojuch (46 Szymon Mytych), Jendruch, M.Majcher (87 Lutkiewicz), Gregorek, Zieliński (83l), Słowiński (64 Dąbrowski).

Wierzyca: Leszczyński - Mońka, Kaczyński, Bany, Klohs, Machol, Meler, Dirda (79 Alaburda), Gdaniec, Bradtke, Czochór (75 Urbański).

W pozostałych meczach: Grom Nowy Staw - Gedania Gdańsk 1:3, Wisła Tczew - Jaguar Gdańsk 1:3, Gryf II Wejherowo - Sparta Sycewice 3:0 vo..